E-A-T گوگل چیست و چرا برای سئو مهم است؟

E-A-T گوگل چیست؟
سئو

گوگل برای وب‌سایت‌هایی که تخصص و اعتبار دارند و قابل اعتماد هستن، ارزش قائل است (E-A-T). E-A-T با برسی سازنده، محتوا و وب سایت تعیین می شود. E-A-T به ویژه برای وب سایت هایی که محتوای YMYL (پول شما، محتوای شما) را منتشر می کنند بسیار مهم است. احتمالاً نام Google E-A-T را شنیده اید، مگر اینکه در صنعت seo تازه کار باشید. اگرچه این مفهوم از سال 2014 مطرح شده است، اما به تدریج به یکی از مهم ترین عناصر سئو تبدیل شده است. متأسفانه، این یکی از گیج کننده ترین کارها است – حتی برای کارشناسان سئو. بنابراین، سئو E-A-T چیست؟ در ادامه بخوانید تا بدانید e-a-t دقیقاً چیست، چرا مهم است و چگونه بر سئوی شما تأثیر می گذارد.

E-A-T گوگل چیست؟

E-A-T گوگل چیست
E-A-T گوگل چیست

E-A-T مخفف Expertise, Reliability و Trustworthiness است. این مفهوم برگرفته از دستورالعمل‌های رتبه‌بندی کیفیت جستجوی Google است و پس از به‌روزرسانی Medic Update 2018 رایج شد. E-A-T یکی از عواملی است که Google برای رتبه‌بندی کیفیت کلی یک صفحه وب از آن استفاده می‌کند. همانطور که ممکن است حدس بزنید، کیفیت صفحه نقش مهمی در رتبه صفحه در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل دارد. گوگل در دستورالعمل‌ها بیان می‌کند که مهم‌ترین عواملی که برای تعیین کیفیت کلی یک صفحه وب استفاده می‌شوند عبارتند از:

 • هدف صفحه (آیا هدف مفیدی وجود دارد؟)
 • تجربه، اعتبار و اعتماد
 • کیفیت و مقدار محتوای اصلی
 • اطلاعاتی در مورد وب سایت اصلی یا سازنده محتوا
 • شهرت سایت یا نویسنده محتوای اصلی

بنابراین، اگر همه چیز برابر باشد، هر چه یک صفحه تخصص، اعتبار و اعتماد بیشتری نشان دهد، رتبه بالاتری خواهد داشت.

گوگل چگونه E-A-T را تعیین می کند؟

حال که به این سوال پاسخ دادیم که E-A-T چیست؟ بیایید در مورد نحوه تعیین رتبه E-A-T برای یک صفحه توسط گوگل صحبت کنیم. در سطح بالا، سه مؤلفه اصلی در دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی Google گنجانده شده است:

 • تخصص سازنده محتوای اصلی.
 • اعتبار سازنده محتوای اصلی، خود محتوای اصلی و وب سایت.
 • اطمینان از اطلاعات دقیق، صادقانه و مفید

اساسا، E-A-T یکی از راه‌هایی است که گوگل سعی می‌کند مطمئن شود که اطلاعات دقیق، واقعی و مفید را به جستجوگران نشان می‌دهد. هر کسی می تواند یک وب سایت ایجاد کند و هر آنچه را که می خواهد در آن پست کند. برای راه اندازی یک وب سایت اطلاعات پزشکی یا داشتن مدرک مالی برای نوشتن در مورد سرمایه گذاری، لازم نیست پزشک باشید. البته این به یک معنا خوب است. با این حال، برای گوگل نیز یک مشکل است. افراد بر اساس آنچه از نتایج تحقیقات آموخته اند، تصمیمات مهمی می گیرند. بنابراین، گوگل قصد دارد مطمئن شود که این تصمیمات بر اساس قابل اعتمادترین اطلاعات ممکن است. بنابراین، گوگل تخصص و اعتبار سازنده محتوای صفحه، خود محتوا و کل وب سایت را در نظر می گیرد. از دیدگاه گوگل، یک مقاله پزشکی جامع که توسط یک پزشک با تجربه در وب سایت Mayo Clinic نوشته شده است، بسیار ارزشمندتر از یک پست وبلاگ تصادفی است که توصیه های پزشکی تایید نشده را ارائه می دهد.

تخصص (expertise) چیست؟

محتوای YMYL چیست
محتوای YMYL چیست

گوگل می داند که E-A-T بسته به نوع وب سایت بسیار متفاوت به نظر می رسد. تجربه در یک سایت شایعات بسیار متفاوت از یک سایت خبری است. آنها همچنین اذعان دارند که یک فرد می تواند در یک زمینه تخصص داشته باشد حتی اگر آموزش رسمی در آن نداشته باشد. در اینجا یک متن از دستورالعمل های Google E-A-T QRG آمده است:

دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل:

برخی موضوعات به تخصص رسمی کمتری نیاز دارند. بسیاری از مردم نظرات بسیار دقیق و مفیدی را درباره محصولات یا رستوران ها می نویسند. بسیاری از افراد نکات و تجربیات شخصی خود را در انجمن ها، وبلاگ ها و غیره به اشتراک می گذارند. این افراد غیر روحانی را می توان در موضوعاتی که تجربه زندگی در آنها دارند متخصص در نظر گرفت. اگر فرد سازنده محتوا دارای نوع و میزان تجربه زندگی باشد که از او در این موضوع “متخصص” بسازد، ما برای این “تجربه روزمره” ارزش قائل می شویم و شخص/صفحه/وب سایت را به دلیل نداشتن “حکم رسمی” جریمه نمی کنیم.

محتوای YMYL چیست؟

YMYL مخفف ” Your Money or Your Life” است. Google از این مخفف به عنوان یک اصل راهنما برای رتبه بندی صفحاتی استفاده می کند که بر پول، سلامت، ایمنی و یا شادی شما تأثیر می گذارد. سایت های YMYL مطابق با بالاترین استانداردهای ممکن E-A-T هستند.

به گفته گوگل:

ما استانداردهای رتبه بندی کیفیت صفحه بسیار بالایی برای صفحات YMYL داریم زیرا صفحات YMYL با کیفیت پایین ممکن است بر شادی، سلامت، ثبات مالی یا ایمنی افراد تأثیر منفی بگذارد.

انواع سایت های YMYL

صفحاتی که اغلب YMYL در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

 1. اخبار و رویدادهای جاری (News and current events): موضوعاتی که حوزه‌هایی مانند رویدادهای بین‌المللی، تجارت، سیاست، علم و فناوری را پوشش می‌دهند (همه اخبار تحت YMYL نیستند، مانند سرگرمی و ورزش، اگرچه باید بدون توجه به بهبود نمایه خود برای سطح بالای E-A-T تلاش کنید.)
 2. مدنی، دولت و قانون (Civics, government, law): انتشار اطلاعات در مورد رأی گیری، ارگان های دولتی، مؤسسات عمومی، خدمات اجتماعی یا مشاوره حقوقی.
 3. امور مالی (Finance): هر گونه مشاوره مالی یا اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری، مالیات، برنامه ریزی بازنشستگی، وام، بانک یا بیمه
 4. فروشگاه (Shopping): محتوای تجارت الکترونیکی که جستجوی محصول یا جستجوی کالاها و خدماتی را ارائه می دهد که شامل خرید محصول می شود
 5. سلامت و ایمنی (Health and safety): محتوایی که اطلاعات یا توصیه‌هایی را در مورد مسائل بهداشتی و پزشکی، از جمله بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، یا داروها نمایش می‌دهد یا توزیع می‌کند
 6. سایت های گروهی (Groups of people): محتوایی که اطلاعات یا ادعاهایی را درباره افراد براساس نژاد، قومیت، ملیت، مذهب، سن، ناتوانی، جنسیت، یا وضعیت جانبازی ارائه می‌کند.

اهمیت سئو E-A-T گوگل

سئو E-A-T گوگل
سئو E-A-T گوگل

گوگل می‌داند که یک فرد ممکن است بر اساس آنچه که آنلاین می‌خواند، تصمیمی برای تغییر زندگی بگیرد. بنابراین، یک منبع بد اطلاعاتی در نتایج جستجوی گوگل می تواند عواقبی در دنیای واقعی داشته باشد. اگر صفحات وب یا محتوای شما در هر یک از این دسته بندی های YMYL قرار می گیرند، باید با دقت قدم بردارید. هرچه بیشتر بتوانید استانداردهای E-A-T را دنبال کنید و آنها را در محتوای خود اعمال کنید، شانس بیشتری برای موفقیت در سئو دارید.

آیا E-A-T گوگل یک عامل رتبه بندی است؟

از نظر معیارهای قابل اندازه گیری، E-A-T یک عامل مستقیم در رتبه بندی گوگل نیست. با این حال، سیگنال های دیگری که گوگل برای تعیین تخصص، اعتبار و اعتماد استفاده می کند، فاکتورهای رتبه بندی هستند. در فوریه 2019، گوگل white paper با عنوان “چگونه گوگل با اطلاعات نادرست مبارزه می کند” منتشر کرد که اهمیت E-A-T را در رتبه بندی خود بیان می کند. علاوه بر این، گوگل در نسخه فعلی دستورالعمل های ارزیابی کیفیت جستجو، 137 بار به “E-A-T” اشاره می کند. بنابراین، به وضوح مشخص است که e-a-t یک مفهوم مهم است. با این حال، هیچ معیار واحدی برای اندازه‌گیری امتیاز Google E-A-T وجود ندارد. در عوض، سایر عوامل قابل اندازه گیری را که نشان دهنده کیفیت نویسندگان، صفحات وب، وب سایت ها و برندها هستند، ارزیابی می کند. روند کلی به صورت زیر عمل می کند. خزنده های کیفیت جستجو، کیفیت یک وب‌سایت را اندازه‌گیری و رتبه‌بندی می‌کنند و از بازخورد برای برسی الگوریتم گوگل استفاده می‌کنند. علاوه بر این، الگوریتم های گوگل می توانند به وضوح سیگنال هایی را که با E-A-T مرتبط هستند (به عنوان مثال، بک لینک ها) اندازه گیری کنند.

دنی سالیوان (@dannysullivan):

آیا E-A-T یک عامل رتبه بندی است؟ نه اگر منظور شما این است که چیزی فنی مانند سرعت وجود دارد که می توانیم مستقیماً اندازه گیری کنیم. ما از سیگنال‌های مختلفی به‌عنوان یک پروکسی استفاده می‌کنیم تا ببینیم آیا محتوا مطابق با E-A-T است یا خیر. از این نظر، بله، این یک عامل رتبه بندی است.

چرا گوگل E-A-T برای استراتژی سئوی شما مهم است؟

اگر به به‌روزرسانی‌های اصلی الگوریتم جستجوی Google در سال‌های اخیر توجه کرده باشید، متوجه موضوع تکراری خواهید شد: بهبود مستمر تجربه کاربر. گوگل مدت ها پیش شروع به جریمه کردن استفاده زیاد از کلمات کلیدی (keyword stuffing) کرد زیرا تجربه خواندن را مختل می کرد. هنگامی که اکثر مردم شروع به استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو در اینترنت کردند، آنها موبایل فرندلی بودن را به یک فاکتور رتبه بندی تبدیل کردند. گوگل HTTPS را بر HTTP اولویت داد زیرا می خواست امنیت جستجوگران را افزایش دهد. آنها Core Web Vitals را توسعه دادند زیرا می خواستند یک تجربه کاربری سریع و بدون درز تعریف کنند. E-A-T نیز تفاوتی ندارد. این راه دیگری برای گوگل برای ارائه آنچه کاربران می خواهند است. E-A-T به تعیین اعتبار کمک می کند. این مبنایی برای ارزیابی این است که آیا وب سایت و صفحات جداگانه آن ارزش واقعی برای کاربر ایجاد می کند یا خیر. گوگل می خواهد صفحاتی را که بیشترین ارزش را برای یک عبارت جستجوی معین دارند ارائه دهد، زیرا به این ترتیب باعث می شود افراد بیشتر از گوگل استفاده کنند. اگر بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است، سئوی E-A-T باید در هنگام توسعه استراتژی سئو شما اولویت اصلی شما باشد. شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد (تاثیر سیگنال شبکه های اجتماعی روی سئو)

آموزش سئو E-A-T گوگل

آموزش سئو E-A-T گوگل
آموزش سئو E-A-T گوگل

با توجه به اهمیت جستجوی ارگانیک، بیایید در مورد برخی از بهترین شیوه های SEO E-A-T گوگل صحبت کنیم. خوشبختانه، تعدادی گام خاص وجود دارد که می توانید برای بهبود قابل توجه محتوای وب سایت خود بردارید و اطمینان حاصل کنید که سیگنال های اعتماد مورد نظر گوگل (و کاربران) را منتقل می کند. فقط به یاد داشته باشید، اگر سایت شما تحت رتبه بندی YMYL قرار می گیرد، انتظار می رود که استانداردهای بالاتری داشته باشد.

1. بک لینک های مناسب بسازید: بک لینک از دامنه های بسیار مرتبط، ستون فقرات یک استراتژی موثر سئو و یکی از بهترین راه ها برای اثبات اینکه شما یک مرجع قابل اعتماد در صنعت خود هستید، است. اگر در زمینه مشاوره فناوری اطلاعات کار می کنید و از یک وب سایت تازه کار بک لینک دریافت کرده اید، احتمالاً این به شما کمکی نخواهد کرد. در واقع، اگر این نوع تاکتیک ها را استفاده کنید، حتی گوگل ممکن است شما را جریمه کند. برای مثال یکی از وب‌سایت‌های پیشرو بیمه درمانی متوجه این موضوع شد که صدها هزار لینک بی‌کیفیت در وب‌سایت‌های غیرمرتبط دارد و در نهایت مشاهده کرد که همه رتبه‌بندی‌های صفحه اول خود ناپدید شده است. اما سئوی خارج از صفحه زمانی که به درستی انجام شود، شاهکار خواهد کرد. برای به دست آوردن آن، باید دائماً محتوای ارزشمند، منحصر به فرد و با کیفیتی ایجاد کنید که مردم بخواهند با آن ارتباط برقرار کنند. ارسال یک مقاله کلی 500 کلمه ای یک بار در ماه در وبلاگ خود باعث حرکت بیش از حد برای شما نمی شود. برای جایگاه خود به عنوان یک مرجع (هر موضوعی که باشد) زمان و منابع سرمایه گذاری کنید. بعد، با ناشران و تأثیرگذاران مناسب ارتباط برقرار کنید. بک لینک های با کیفیت ساخته خواهند شد.

2. سیگنال های بیشتری از منابع قابل اعتماد دریافت کنید: علاوه بر بک لینک، دریافت ارجاع از منابع قابل اعتماد می تواند اعتبار E-A-T شما را افزایش دهد. هرچه نام تجاری شما در منابع معتبر در سراسر اینترنت بیشتر دیده شود، گوگل شما را به عنوان یک مرجع قابل اعتماد بیشتر می بیند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ما در مورد روابط عمومی و سئو را ببینید. بر اساس پتنت گوگل، ” implied links” – ارجاعات متنی ساده به نام برند شما – را می توان نوعی بک لینک در نظر گرفت. پتنت پیوندهای دریافتی را به عنوان “پیوندهای صریح، پیوندهای ضمنی (implied links) یا هر دو” شناسایی می کند و بیان می کند که آنها می توانند پیوندهای واقعی یا متن ساده باشند. به عبارت دیگر، تمام لینک های وب سایت های قابل اعتماد – صریح و ضمنی – به منظور سنجش کیفیت صفحه شما می شوند. از آن زمان، گری ایلیس از گوگل تأیید کرده است که سیگنال‌های وب‌سایت‌های معتبر در واقع اندازه‌گیری می‌شوند و در تصمیم‌گیری‌های رتبه‌بندی مورد توجه قرار می‌گیرند. اکنون که ارزش بالقوه سیگنال ها را درک کرده اید، چگونه آنها را دریافت می کنید؟ در واقع ده ها راه برای دریافت سیگنال های بیشتر وجود دارد. مثلا:

 1. Guest post on authoritative sites
 2. Secure interview opportunities
 3. Appear on podcasts
 4. Partner with influencers
 5. Speak at or host events
 6. Sponsor charity events
 7. Create high-value resources
 8. Launch new innovations

3.محتوا را دقیق و به روز نگه دارید: تا حد امکان، تمام مطالب خود را با دقیق ترین اطلاعات به روز نگه دارید. این مورد مخصوصاً اگر صفحاتی با اطلاعات حساس به زمان، مانند اخبار دارید، بیشتر می شود. یا اطلاعات پزشکی را در نظر بگیرید، جایی که لازم است محتوا را بر اساس آخرین دانش و اکتشافات در زمینه پزشکی به روز کنید.

4. نظرات بیشتری دریافت کنید (و به آنها پاسخ دهید): سیستم نظرسنجی همیشه یک استراتژی تجاری خوب برای تبلیغ نظرات آنلاین برای محصولات یا خدمات شما است. همین بررسی ها به ایجاد E-A-T برای سایت شما از نظر گوگل کمک می کند. تعداد زیادی از نظرات مثبت در بسیاری از سایت های بررسی (گوگل، Trustpilot، فیس بوک، Yelp و غیره) نشان می دهد که شرکت شما از نظر مصرف کنندگان قابل اعتماد است یا خیر. وقتی نظرات وارد می شوند، برای پاسخ دادن به آنها – حتی نظرات منفی – وقت بگذارید. در واقع، اگر به نظرات خود پاسخ دهید، اعتبار شما را به عنوان یک برند معتبر که متعهد به راضی نگه داشتن مشتریان خود است، افزایش می دهد.

گوگل:

تمرکز کلی بر ارائه محتوایی به کاربران است که تجزیه و تحلیل دقیق و تحقیقات اصلی را ارائه می دهد و توسط متخصصان یا علاقه مندانی که موضوع را به خوبی می دانند نوشته شده است.

5. استخدام کارشناسان: گوگل محتوای متخصصان را دوست دارد. به نظر می رسد که گوگل به طور خاص به محتوای ایجاد شده توسط شخصی با اعتبار پاداش می دهد. اگر سایت شما YMYL باشد، محتوا متخصص بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از بهترین سایت‌های اطلاعات سلامت (Healthline، Verywell و غیره) محتوای خود را توسط متخصصان پزشکی تولید می کنند. شما می توانید با همکاری با مشارکت کنندگانی که تجربه و اعتبار قابل توجهی در دنیای واقعی دارند، E-A-T را برای سایت خود افزایش دهید. منظور از “استخدام کارشناسان” از دیدگاه گوگل E-A-T، استخدام یک کپی رایتر است که بتواند در مورد یک موضوع بنویسد اما داشتن تجربه واقعی در این زمینه حیاتی نیست.

6. اعتبار خود را افزایش دهید: فقط با متخصصان نویسنده بدون اثبات سطح تجربه آنها تماس نگیرید. اعتبار آنها را بررسی کنید و آن را به همراه محتوایی که تولید می کنند ارزیابی کنید. همچنین باید به وب‌سایت‌های نویسندگان و شبکه های اجتماعی آنها لینک دهید تا به Google کمک کنید اعتبار نویسندگان شما را درک کنند. اگر نویسندگان شما دارای اعتبار یا گواهینامه هستند یا زمانی را صرف کرده اند تا به عنوان یک مرجع در زمینه خاصی شناخته شوند، برند شما باید به مردم (و گوگل) اطلاع دهد.

7.مشخصات تماس خود را نمایش دهید: این ممکن است ساده به نظر برسد، اما نشان دادن اطلاعات تماس شما در وب سایت نشان می دهد که شما یک شرکت واقعی با افراد واقعی هستید. وب سایت هایی که اطلاعات تماس را ارائه نمی دهند، احتمالاً به مخاطبان خود اهمیت زیادی نمی دهند. در سایت خود، تمام راه هایی که مردم می توانند با شما تماس بگیرند و همچنین آدرس کسب و کار خود را درج کنید.

8. صفحه ویکی پدیا را دریافت کنید: باور کنید یا نه، داشتن یک صفحه ویکی پدیا به دو دلیل می تواند به سئو سایت شما کمک کند. اولاً، ویکی‌پدیا یک فرآیند ویرایشی سخت‌گیرانه دارد. بنابراین، بک لینک از این دامنه را می توان به عنوان رای اعتماد در نظر گرفت. ثانیاً، صفحه ویکی‌پدیا مکان دیگری است که می‌توانید برند خود را به عنوان یک مرجع در حوزه خود تثبیت کنید. شما می توانید در مورد دستاوردهای خود صحبت کنید، پیوندهایی به هر نشریه خبری قابل توجهی اضافه کنید، و موارد دیگر. صفحه ویکی‌پدیا شما به عنوان نشانه دیگری برای Google است که علامت تجاری شما قانونی است.

9. نام تجاری خود را حسابرسی کنید: این موضوع گذشته از اینکه یک روش تجاری عمومی خوب است، پایه قوی تری برای برند شما ایجاد می کند. ارزیابی کنید که برند شما چگونه خود را در صنعت شما توصیف می کند و به دنبال راه های خاصی برای بهبود این موقعیت باشید. حضور آنلاین برند خود را بررسی کنید. آیا وب سایت ها، وبلاگ ها و پروفایل های اجتماعی خود را می بینید؟ در مورد نشریات شخص ثالث، وب سایت های انجمن، مشارکت جامعه و مطبوعات چطور؟ اگر حسابرسی شما حفره هایی را نشان داد، برنامه ای برای تقویت حضور برند خود ایجاد کنید. هدف این است که برند خود را تغییر دهید و تخصص، قابلیت اطمینان آن را برجسته کنید.

10. محتوای خود را بهبود ببخشید: بیاموزید که چگونه محتوا های خود را بهینه کنید تا مطمئن شوید همه چیزهایی که در طول سال ها پست می کنید مطابق با استانداردهای EAT هستند.با هر صفحه، شما سه گزینه دارید:

 • آن را به روز کنید
 • آن را حذف کنید
 • با سایر صفحات مرتبط ترکیب کنید

به عنوان مثال، فرض کنید یک پست وبلاگ دارید که چهار سال پیش نوشته شده است. اگر اطلاعات قدیمی است، آن را به روز کنید تا هم اکنون برای مخاطبان شما دقیق باشد. یا کاملاً قدیمی است، ترافیک یا تبدیل را افزایش نمی دهد و حتی ارزش به روز رسانی را ندارد؟ سپس آن را حذف کنید. اگر واقعاً یک پست ضعیف است، یا آن را به شدت تقویت کنید یا آن را با سایر پست های وبلاگ مرتبط ترکیب کنید تا صفحه ارزشمندتر شود. فقط به یاد داشته باشید که هنگام حذف و ادغام صفحات از تغییر مسیرهای مناسب 301 استفاده کنید.

11. ایجاد یک چارچوب بازاریابی محتوا: ایجاد بازاریابی محتوا ثابت راهی عالی برای تثبیت قدرت شماست. چه در حال وبلاگ نویسی، پادکست یا ساختن ویدیو باشید، بازاریابی محتوای موثر به شما امکان می دهد دانش تخصصی خود را به روش های ملموس نشان دهید. البته چالش این است که برای ایجاد نظم محتوایی کار زیادی لازم است. از این رو نیاز به چارچوبی برای تولید محتوا است. به عنوان یک بازاریاب، شما به یک فرآیند خاص و قابل تکرار نیاز دارید که شما و تیمتان بتوانید از آن برای ایجاد محتوای با ارزش به طور مداوم استفاده کنید. چارچوب شما باید شامل یک تقویم محتوایی با موارد زیر باشد:

 1. The type of content
 2. Your publishing tempo
 3. Required resources
 4. Target audience segment or persona
 5. Target keyword(s)
 6. Each step involved
 7. Who is responsible for each step
 8. Desired outcome or goal

هنگامی که یک چارچوب تعریف شده دارید، بهره‌مندی از مزایای بازاریابی محتوا در عین بهبود کارایی بسیار آسان‌تر است.

12. تبلیغات را اجرا کنید: قطعا امکان داشتن چند تبلیغ در وب سایت شما وجود دارد. گوگل این را می داند – و اغلب از آن بهره می برد. با این حال، اگر تعداد زیادی تبلیغات دارید، و به خصوص اگر آن تبلیغات بر تجربه خواندن شما تأثیر منفی می گذارد، مراقب باشید. تبلیغات بیش از حد می تواند وب سایت شما را مغرضانه و غیرقابل اعتماد جلوه دهد. کاربران ممکن است تصور کنند که همه چیز حمایت مالی یا جبران شده است که ممکن است اعتقاد آنها به محتوای شما را کاهش دهد.

13. تبلیغات خارج از سایت: تنها ایجاد محتوای عالی کافی نیست، اگرچه این امر ضروری است.هنگامی که آن را ایجاد کردید، باید آن را برای مخاطبان مناسب تبلیغ کنید. و این احتمالاً بدون آموزش اتفاق نمی افتد. چگونه محتوا خود را تبلیغ کنیم؟ آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، آن را به لیست ایمیل خود ارسال کنید، آن را برای رتبه بندی جستجوی بهتر بهبود بخشید و با دیگران به اشتراک بگذارید. پلتفرم Terakeet’s Chorus ما را قادر می سازد تا پایگاه داده ای از بیش از 9 میلیون ناشر آنلاین و تولید کننده محتوا را شناسایی کرده و با آن ارتباط برقرار کنیم. ما در مورد توزیع محتوای مشترک صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد ایده های جدید برای تولید محتوا صحبت می کنیم.

گوگل E-A-T و آینده سئو

در آینده احتمالاً کاربرد گسترده‌تر، عمیق‌تر و قدرتمندتر E-A-T بیشتر نمایان خواهد شد. به عنوان مثال، در سال 2020، گوگل حق امتیازی به نام “Speaker Identification” استفاده کرد که به شناسایی سخنرانان خاص از طریق فناوری تشخیص گفتار کمک می کند. می توانید تصور کنید که در آینده با ویدیوهای یوتیوب، ضبط وبینار و مصاحبه های رسانه ای از آن استفاده کند. الگوریتم جستجو از طریق به روز رسانی هسته و ترفندهای ظریف به تکامل خود ادامه خواهد داد. با این حال، هدف گوگل یکسان است. برای این منظور، الگوریتم گوگل در شناسایی دقیق آنچه که مردم به دنبال آن هستند و ارائه مرتبط ترین نتایج به آنها بهتر می شود. E-A-T به طور کامل با این ماموریت سازگار است. اگر می‌دانید مخاطبانتان چه می‌خواهند و بتوانید آن را به شیوه‌ای متخصصانه (expertise)، با عتبار (authority) و قابل اعتماد (trustworthiness) ارائه دهید، استراتژی های سئوی شما به احتمال زیاد موفق خواهند شد. اگر E-A-T یکی از چارچوب های اصلی برای رویکرد سئوی شما باشد، همیشه در مسیر موفقیت خواهید بود. شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید (تاثیر برندینگ روی سئو)

سوالات متداول راجب E-A-T گوگل

 • E-A-T چیست؟ E-A-T مخفف Expertise, Reliability و Trustworthiness است. این مفهوم برگرفته از دستورالعمل‌های رتبه‌بندی کیفیت جستجوی Google است و پس از به‌روزرسانی Medic Update 2018 رایج شد. E-A-T یکی از عواملی است که Google برای رتبه‌بندی کیفیت کلی یک صفحه وب از آن استفاده می‌کند.
 • چرا گوگل E-A-T در سئو مهم است؟ E-A-T به تعیین اینکه آیا یک وب سایت و صفحات آن منابع قابل اعتمادی از اطلاعات در مورد یک موضوع خاص هستند، کمک می کند.

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فوق العاده بود ، بسیار کامل و جامع

متخصص سئو E-A-T تو ایران هست اصلا؟ دوره ای براش هست؟