تاثیر برندینگ روی سئو | شهرت برند یعنی خط اول گوگل!

تاثیر برندینگ روی سئو
سئو

همانطور که شهرت برند دید افراد را در جامعه نسبت به برند تغییر می هد، در الگوریتم های گوگل نیز جایگاهی پیدا می کند و نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار می دهد. در پست نگاهی جامع به تاثیر برندینگ روی سئو، خواهیم داشت. این دو عامل کلیدی تاثیر زیادی بر سئو سایت دارند و به روش های مختلفی کار می کنند:

فاکتور 1: ذکر نام تجاری و شهرت برند

ذکر نام تجاری دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارید. ذکر نام تجاری زمانی رخ می دهد که مردم در مورد برند صحبت می کنند، که این نشانگر قوی آگاهی از برند است. هرچه آگاهی از برند بالاتر باشد نرخ وفاداری مشتری بالاتر است، زیرا مردم تمایل دارند به چیزهایی که برای آنها آشنا است، راحت تر اعتماد کنند. شهرت برند این است که چگونه یک مخاطب در مورد یک برند می‌آموزد که این موضوع بر اعتماد مصرف‌کنندگان به برند شما و در نهایت تصمیم آنها برای تجارت با شما تأثیر می‌گذارد. در مسیر درک این اصطلاح احتمالاً چند سؤال برای شما ایجاد شده است، مانند:

  • چگونه نام تجاری در کانال های دیجیتال بر رتبه بندی موتور جستجوی تأثیر می گذارد؟
  • اگر بتوانید حجم جستجوی برند خود را افزایش دهید چه اتفاقی می افتد؟
  • شهرت برند تاثیر بیشتری روی سئو سایت دارد یا لینک سازی خارجی؟

بیایید به برخی از این جزئیات بپردازیم. بر اساس سند راهنمای رتبه‌بندی کیفیت جستجوی گوگل، شهرت نام تجاری را با در نظر گرفتن میزان قابل اعتماد بودن یک وب‌سایت ارزیابی می‌کند. گوگل از برخی اشاره‌ها به عنوان سرنخ‌های قوی استفاده می‌کند تا بفهمد این برند برای چه چیزی است، چه چیزی را نشان می‌دهد و به چه چیزی مربوط می‌شود. در حالی که گوگل در آخرین آپدیت های خود به brand mentions اشاره نکرده است، اما به ” implied links” ها اشاره کرده است. به طور خلاصه، به نظر می رسد که گوگل در محاسبات امتیاز کیفیت وب سایت خود از ذکر نام های implied links استفاده می کند.

گوگل چگونه برندینگ را ارزیابی می کند؟

تاثیر برند روی سئو
تاثیر برند روی سئو

هر برندی می تواند در مورد اینکه چقدر عالی هستند اظهار نظر کند. در رزومه خود، می‌توانید بگویید که برترین متخصص سئو تجارت الکترونیک هستید، اما اگر برای مصاحبه شغلی می‌روید، همچنان به منابعی برای اثبات ادعای خود نیاز دارید. در مورد برندها هم همینطور. یک برند می‌تواند در مورد شهرت خود در وب‌سایت خود هر آنچه را که می‌خواهد ادعا کند، بنابراین گوگل سابقه‌ای را برای اشاره‌های خارجی ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید رتبه کیفی سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید، باید از اعتبار برند قوی از منابع خارجی برخوردار باشید که به عنوان اثبات اجتماعی عمل می‌کنند. بنابراین برای اطمینان از اینکه امتیاز کیفیت بالایی دارید، دریافت لینک های مثبت از این نوع منابع خارجی را در اولویت قرار دهید:

Expert recommendations

  • References

Prestigious awards

  • News articles
  • Information written by a person

Wikipedia

  • Customer reviews
  • Forum discussions

سه پیوند خارجی که بیشترین تأثیر را بر شهرت برند شما می‌گذارند، مواردی هستند که در بالا پررنگ هستند.

سایر عواملی که گوگل در نظر می گیرد…

در صورتی که گوگل اطلاعات کافی از منابع معمول خود برای درک درست شهرت برند شما نداشته باشد، نظرات روزنامه نگاران، نویسندگان، وبلاگ نویسان، یوتیوبرها و سایر اینفلوئنسرها را ارزیابی می کند. این یعنی چه؟ یعنی سرمایه گذاری در یک استراتژی بازاریابی قوی می تواند بر سئو وب سایت شما تأثیر مثبت بگذارد. گوگل شهرت برند سایت‌های YMYL (Your Money Your Life) را از زمان به‌روزرسانی ماه مه 2020 با جزئیات بیشتری بررسی می‌کند. از آنجایی که اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 در زمان به‌روزرسانی به سرعت در حال گسترش بود، Google تصمیم گرفت سنگینی شهرت نام تجاری را بر سئو موثر کند. اگر شهرت پیچیده (تا حدی مثبت، تا حدی منفی) برای سایت YMYL خود دارید، متأسفانه اعتبار برند شما منفی است. عامل مهم دیگر این است که دیدگاه Better Business Bureau راجب برندهای مستقر در آمریکای شمالی چگونه است. Better Business Bureau یک سازمان غیرانتفاعی است که ماموریت آن ایجاد اعتماد در بازار ایالات متحده و کانادا است. این شرکت بر اساس یک سیستم رتبه بندی A-F کار می کند.

سئو فاکتور 2: حجم جستجوی برند

برای درک بهتر تأثیر حجم جستجو با نام برند، بر رتبه بندی ارگانیک، بیایید با نگاهی به Boyner شروع کنیم، که استراتژی های تجاری تلویزیونی را در تمام کانال های فعال در اوایل تابستان و جمعه سیاه اجرا کرد. همانطور که انتظار می رفت، کمپین های این شرکت به برند کمک کرد تا با موفقیت آگاهی از برند خود را افزایش دهد و آن را در Google Trends طی ماه های می تا ژوئن ترند کرد، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

Google Trends
Google Trends

برای دریافت تصویر واضح تری از تاثیر کامل کمپین، روند حجم جستجو برای نام برند نیز باید تحلیل شود. تصویر زیر رشد حجم جستجوی برند را از 1.2 میلیون به 1.8 میلیون در ماه می نشان می دهد.

حجم جستجو نام برند
حجم جستجو نام برند

بنابراین چگونه بهبود جستجوی برند بر ترافیک سایت ارگانیک تأثیر گذاشت؟ با استفاده از پلتفرم Similarweb، می توانید ببینید که سایت در طول بازه زمانی تحلیل شده، شتاب ارگانیک زیادی به دست آورده است. که تاثیر آن در زیر نشان داده شده است. از نظر کل ترافیک وب سایت (اعم از ترافیک برند و بدون برند)، ترافیک برند جایگاه خود را حفظ کرد و در ماه نوامبر افزایش یافت. با این حال، همانطور که در نمودار زیر می بینید، ترافیک بدون برند نیز در دوره های کمپین به خوبی رشد می کند و هنوز هم اکثریت ترافیک جستجوی وب سایت را تشکیل می دهد.

Similarweb
Similarweb

برای بررسی داده های روند ترافیک، مهم است که در تعداد کلمات کلیدی عمیق شوید. در نمودار زیر می بینید که تعداد کلمات کلیدی رقابتی که توسط وب سایت مورد هدف قرار گرفته اند از ماه می افزایش یافته و با شتاب افزایش یافته است. این امر با توجه به رشد ترافیک ارگانیک منطقی است و صرفاً ادامه داستانی است که توسط داده های ترافیکی بیان می شود. اگرچه عوامل زیادی وجود دارند که می توانند بر رشد ارگانیک تأثیر بگذارند، در این مورد دو عامل اصلی که منجر به افزایش جستجوهای برند شد، ذکر نام تجاری و شهرت نام تجاری بود.

مقایسه جستجو
مقایسه جستجو

چگونه سرچ برند را افزایش دهیم؟

سئو را نمی توان از یک دیدگاه تنها به درستی ارزیابی کرد. روابط عمومی دیجیتال عامل مهمی است که به طور غیرمستقیم بر سئو تأثیر می گذارد، همانطور که در تأثیر یک آگهی تلویزیونی بر وب سایت مشاهده کردید، مشهود است که بهبود سلامت جامع برند تنها راه برای بهبود موثر عملکرد سئو است، به این معنی که باید استراتژی آفلاین و آنلاین خود را ترکیب کنید. در ادامه با مثال یک تبلیغ تلویزیونی، بیایید در مورد چگونگی و چرایی تأثیر آن بر جستجوی ارگانیک بحث کنیم. اگر کسب و کار شما کاملاً آنلاین است، تبلیغ تلویزیونی خود را با استفاده از کلمات کلیدی و عبارت هدف خود بسازید. سپس، هنگامی که مشتریان بالقوه شما برای جستجوی شما آنلاین می شوند، با استفاده از آن عبارات پرس و جو می کنند و رشد ارگانیک شما را افزایش می دهند. در اینجا یک استراتژی تبلیغات تلویزیونی خوب برای یک سایت تجارت الکترونیک آورده شده است. Cimri یک سایت تجارت الکترونیکی است که مقایسه قیمت را ارائه می دهد. مثال زیر از کانال یوتیوب این شرکت گرفته شده است. در پایان آگهی، کاربران را تشویق می‌کنند تا با عبارت «نام تجاری + کلمه کلیدی» جستجو کنند. در اینجا ما دیدگاه خوبی از تیم بازاریابی دیجیتال و همکاری با تیم خلاق را می بینیم.

چگونه آمار مثب برندینگ خود را به گوگل نشان دهیم؟

تا جایی که می‌توانید ویژگی‌هایی را اضافه کنید تا به Google اجازه دهید تا حد ممکن اطلاعات بیشتری درباره برند شما از نشانه‌گذاری اسکیما جمع‌آوری کند.
ویکی‌پدیا: اگر یک صفحه ویکی‌پدیا برای برندتان وجود ندارد، ایجاد کنید. سعی کنید اطلاعاتی در مورد بنیانگذاران برند خود، تاریخ تاسیس، خدمات، پیشنهادات، لوگوها و سایر جزئیات برند شخصی خود را درج کنید. گوگل همیشه صفحه ویکی پدیا یک برند را با در نظر گرفتن میزان قابل اعتماد بودن آن ارزیابی می کند. بیشتر اوقات، گوگل همچنین اطلاعات را از نمودار دانش ویکی‌پدیا استخراج می‌کند. علاوه بر این، صفحه ویکی پدیا اعتماد کاربران را به برند شما نیز افزایش می دهد.
شناخته شوید – با کارشناسان و سایر وب سایت ها کار کنید تا نام تجاری خود را معرفی کنید. پروژه های قابل توجهی که برند شما در آنها مشارکت دارد، توجه سایت های خبری را به خود جلب می کند و به شما کمک می کند تا تیتر خبرها شوید. همه ذکرها خوب نیستند – از پیوندهای غیرطبیعی پولی خودداری کنید! ذکر نام تجاری شما توسط افراد یا سایت های صنعت شما به اعتبار و رتبه بندی ارگانیک شما کمک می کند. از طریق شبکه های اجتماعی و اینفلوئنسرها، کاربران را به وب سایت برند خود هدایت کنید.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها