تاثیر سیگنال شبکه های اجتماعی روی سئو

تاثیر سیگنال شبکه های اجتماعی روی سئو
سئو

چگونه سیگنال شبکه های اجتماعی بر SEO شما تأثیر می گذارد؟ شاید اصول اولیه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را بدانید. یا شاید در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی برای کسب و کارها و برندها آگاهی بیشتری دارید. اما آیا از تاثیر سیگنال شبکه های اجتماعی روی سئو، آگاه هستید؟

شبکه های اجتماعی و سئو

در حالی که دریافت پاسخ مستقیم از Google یا Bing در مورد تأثیر سیگنال های اجتماعی بر جستجو آسان نیست، بسیاری از رهبران صنعت، از جمله CognitiveSEO، تحقیقات و مطالعات عمیقی انجام داده اند و یک ارتباط قطعی بین سئو و شبکه های اجتماعی پیدا کرده اند. در این مقاله به سیگنال شبکه های اجتماعی و تاثیر آنها بر رتبه بندی موتورهای جستجو می پردازیم.

سیگنال شبکه های اجتماعی چیست؟

سیگنال شبکه های اجتماعی به engagement جمعی در رسانه های اجتماعی راجب یک وب سایت اشاره دارد. این فعالیت که شامل لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، نظرات، ریتوییت‌ها و رأی‌های مثبت است، به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که مشتریان شما اساساً برند شما را از طریق تعامل در رسانه‌های اجتماعی تأیید کرده‌اند.

آیا سوشال سیگنال روی سئو تاثیر می گذارد؟

در حالی که برخی می گویند هیچ ارتباطی بین سیگنال شبکه های اجتماعی یک شرکت و وضعیت سئو سایت آن برای کلمات کلیدی خاص وجود ندارد، بسیاری از مطالعات قوی وجود دارند که ارتباط مستقیم و قوی بین این دو را گزارش می دهند. همانطور که همه محتوا و لینک ها به طور یکسان رتبه بندی نمی شوند، موتورهای جستجو نیز همه حساب های رسانه های اجتماعی را به یک اندازه رتبه بندی نمی کنند. بنابراین، هرچه محتوای اجتماعی شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، دیده شدن، پیوندها، نظرات و درگیری کلی بیشتر خواهد شد… همه اینها به نفع سیگنال شبکه های اجتماعی و در نهایت سئوی شما هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجو سیگنال های اجتماعی را در نظر می گیرند تا دیدگاهی از “ارزش” یک وب سایت داشته باشند. هر چه میزان تعامل در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد، احتمال اینکه وب سایت مربوطه در رتبه بالاتری در موتورهای جستجو قرار گیرد، بیشتر می شود. تحقیقات ارتباط قوی بین سیگنال شبکه های اجتماعی و رتبه بندی موتورهای جستجو را نشان می دهد.

نکته حرفه ای: مطمئن شوید که نمادهای رسانه های اجتماعی شما در وب سایت شما هستند و به درستی پیوند داده شده اند! هنگامی که ربات های موتور جستجو وب سایت شما را می خزند، از این نمادها و پیوندها برای ایجاد ارتباط بین وب سایت شما و پلت فرم رسانه های اجتماعی مربوطه استفاده می کنند.

تاثیر سیگنال شبکه های اجتماعی روی سئو

در زیر، ما سه راه را فهرست کرده ایم که سیگنال های اجتماعی می توانند به طور غیرمستقیم بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر بگذارند.

1) افزایش ترافیک ارگانیک

همه ما خواهان ترافیک بیشتری برای وب سایت خود هستیم، درست است؟ برای دریافت ترافیک با کیفیت، باید در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید. اما ابتدا باید ترافیک کلی وب سایت خود را افزایش دهید. یک راه آسان برای دریافت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما از طریق رسانه های اجتماعی است. هنگامی که بازدیدکنندگان وب سایت شما افزایش می یابد، رتبه بندی جستجوی شما نیز افزایش می یابد. در نتیجه، شانس شما برای دریافت ترافیک با کیفیت بالاتر نیز بهبود می یابد. اگر در رسانه های اجتماعی فالوورهای زیادی دارید و آنها به طور فعال با محتوای شما درگیر هستند، به احتمال زیاد توسط موتورهای جستجو به عنوان یک منبع مرتبط و قوی دیده می شوید. با اشتراک گذاری محتوای خود، می توانید آن را برای مخاطبان بزرگ تری قابل مشاهده کنید و آنها را به وب سایت خود هدایت کنید. اگر محتوای شما توسط دیگران به اشتراک گذاشته شود، محبوبیت و ترافیک وب سایت شما بیش از پیش افزایش می یابد.

2) Builds Links

ما می دانیم که بک لینک ها برای سئو ارزشمند هستند، بنابراین ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری برای فالوورهای شما برای ایجاد بک لینک ضروری است. پیوندهایی از حساب های رسانه های اجتماعی قابل اعتماد می تواند منجر به کسب رتبه بالاتر شود. مانند لینکی هایی که از یوتیوب دریافت میکنید و در Ahrefs مشاهده میکنید. (خرید سابسکرایب یوتیوب)

3) افزایش اعتبار دامنه

Domain Authority که از 1 تا 100 متغیر است، یک معیار رتبه‌بندی موتور جستجو است که توسط Moz توسعه یافته است و پیش‌بینی می‌کند که یک وب‌سایت چقدر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه‌بندی دارد. در حالی که سیگنال شبکه های اجتماعی مستقیماً بر اعتبار دامنه تأثیر نمی‌گذارند، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار فعال از نگاه موتورهای جستجو بسیار متفاوت و ارزشمند هستند حساب‌هایی که حضور مداوم در رسانه‌های اجتماعی دارند با ارزش‌تر و بالاتر از رقبای خود در نظر گرفته می شوند. بنابراین، با فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی و ارسال محتوای جذاب، می‌توانید به موتورهای جستجو نشان دهید که منبع اطلاعاتی آگاه در زمینه کاری خود هستید.

آموزش ایجاد سوشال سگینال

رسانه های اجتماعی در طول سال ها تکامل یافته اند. چیزی که به عنوان پلتفرمی برای ارتباط با خانواده و دوستان شروع شد، به یک ابزار بازاریابی قدرتمند تبدیل شده است. برای مشاغل، وب سایت دیگر تنها مکان دیجیتالی برای تبلیغ محتوا نیست. حضور قوی در رسانه های اجتماعی برای تجارت و سئو مفید است. اگر در تلاش برای رسیدن به بالای صفحه نتایج جستجو هستید، سوشال سیگنال ها را دریابید. شبکه های اجتماعی در حال حاضر چیزی بیش از یک کانال پیام رسانی و خرید هستند، آنها به طور مستقیم بر SEO یک فروشگاه آنلاین تأثیر می گذارند. این امر باعث می شود که عملیات تجارت الکترونیکی برای ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی منسجم که بر ترویج محصولات، فروش و کمپین های با ارزش بالا تمرکز دارد، مهم تر از همیشه باشد.

1. به وبسایت لینک دهید

آموزش ایجاد سوشال سگینال
آموزش ایجاد سوشال سگینال

حتما در پروفایل خود به سایت لینک دهید. حتی اگر لینک‌ها دارای برچسب‌های nofollow باشند، وقتی افراد نمایه شما را از طریق موتورهای جستجو یا از طریق خود پلتفرم‌های اجتماعی پیدا می‌کنند، ممکن است مقداری ترافیک مستقیم دریافت کنید. برای مثال لینک در بیو اینستاگرام به سایت.(خرید فالوور اینستاگرام)

2. از عناوین clickbait استفاده کنید

افزایش سوشال سگینال
افزایش سوشال سگینال

عناوین clickbait را ایجاد کنید. چه دوست داشته باشید چه نه، این نوع عناوین می توانند در جلب توجه و کلیک ها بسیار موثر باشند. فقط مطمئن شوید که دستورالعمل‌های پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را که در آن پست می‌گذارید رعایت می کنید.همچنین مهم است که محتوایی که شما بازاریابی می کنید پس از رسیدن کاربر به صفحه شما واقعا جذاب باشد. در غیر این صورت، این عمل می تواند برای برنامه سئو کلی شما مضر باشد.

3. فراخوانی برای اقدام را اجرا کنید

برای تشویق مشارکت از فراخوان برای اقدام استفاده کنید. صرفاً درخواست از بینندگان برای لایک کردن، اشتراک گذاری و نظر دادن می تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش تعامل شود.

4. از افزونه های اشتراک گذاری اجتماعی استفاده کنید

اشتراک گذاری اجتماعی
اشتراک گذاری اجتماعی

برای سهولت در اشتراک گذاری محتوای خود از افزونه ها استفاده کنید. افزونه‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار خوبی وجود دارند که می‌توانید در وبلاگ خود برای جاسازی پیوندهایی به محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی استفاده کنید.

5. فقط بهترین محتوای خود را به اشتراک بگذارید

فقط بهترین محتوای خود را به اشتراک بگذارید این ممکن است کمی غیر منطقی به نظر برسد، زیرا می‌خواهید برای همه محتوای خود ترافیک داشته باشید، با این حال اشتراک‌گذاری تنها بهترین محتوایتان به شما کمک می‌کند بیشتر در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار بگیرید. بنابراین با ارسال تنها بهترین محتواهای خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که همه پست های شما دارای نرخ تعامل خوبی هستند.

سیگنال شبکه های اجتماعی و سئو

مشارکت گوگل با توییتر، که توییت‌ها را به نتایج جستجو اضافه می‌کند (خرید فالوور توییتر)، گواه دیگری بر اهمیت روزافزون رسانه‌های اجتماعی در رتبه‌بندی جستجو است. نشانه های اجتماعی مرتبط عبارتند از:

  • Number of tweets and retweets, and followers
  • Facebook shares
  • Google +1s
  • Mentions on community sites like Reddit, StumbleUpon and Tumblr

افزایش سیگنال های اجتماعی نشان دهنده قدرت خوب دامنه است و ارزش URL را نشان می دهد. هنگامی که یک صفحه توسط تعداد زیادی از کاربران به اشتراک گذاشته می شود و پسندیده می شود، نشان می دهد که صفحه واقعی است و حاوی محتوای قابل توجه یا سرگرم کننده است. موتورهای جستجو گاهی اوقات می توانند از روندهای سریع ذاتی در دنیای رسانه های اجتماعی عقب بمانند، بنابراین مهم است که از این شبکه های اجتماعی کمک بگیرند.

افزایش سیگنال شبکه های اجتماعی

افزایش سیگنال شبکه های اجتماعی
افزایش سیگنال شبکه های اجتماعی

استراتژی‌هایی که برای افزایش تعامل رسانه‌های اجتماعی طراحی شده‌اند، می‌توانند رتبه‌بندی وب‌سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهند. اول از همه، محتوای قوی مهم است. محتوای ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزنده همیشه نسبت به تبلیغات آشکار یا هرزنامه، تعامل مثبت بیشتری ایجاد می کند. برخی از استراتژی های آزمایش شده و واقعی برای افزایش صدای سیگنال شبکه های اجتماعی عبارتند از:

  1. پست روزانه: برند خود را در صدر فیدهای رسانه های اجتماعی نگه دارید.
  2. از تصاویر استفاده کنید: تصاویر به میزان زیادی نرخ تعامل را برای انواع رسانه های اجتماعی افزایش می دهند.
  3. گوش دادن: به آنچه مردم درباره برند شما می گویند گوش دهید و به انتقادات سازنده و مثبت پاسخ دهید.
  4. مانیتور: چندین برنامه بازاریابی رسانه اجتماعی رایگان وجود دارد که اقدامات، توییت‌های مجدد، لایک‌ها و کلمات کلیدی مرتبط با برند شما را ردیابی می‌کنند.
  5. مسابقات: مسابقات و هدایا راه بسیار خوبی برای افزایش علاقه به برند شما هستند.
  6. مشارکت: پیوندها را به اشتراک بگذارید و محتوای اصلی را با سایر مارک های محبوب تولید کنید.

آیا سیگنال های اجتماعی یک عامل رتبه بندی هستند؟

اول از همه، گوگل می گوید که سیگنال های اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم نیستند. این بدان معنا نیست که سیگنال‌های اجتماعی به طور غیرمستقیم به سئوی گوگل کمک نمی‌کنند. مت کاتس از گوگل چندین سال پیش ویدیویی را منتشر کرد که می‌گفت گوگل از داده‌های سایت‌های اجتماعی برای رتبه‌بندی استفاده می‌کند، با این حال این موضوع قدیمی است و ممکن است دیگر دقیق نباشد.

بینگ مشارکت در رسانه های اجتماعی را دوست دارد. بینگ اما داستان دیگری است. لایک ها و اشتراک گذاری ها قطعا تاثیر مستقیمی بر رتبه بندی جستجوی بینگ دارند. شاید فکر کنید که Bing اهمیتی ندارد، اما حدود 24 درصد از جستجوهای اینترنتی به جای گوگل از طریق Bing انجام می شود و این تعداد چندین سال است که به طور پیوسته در حال افزایش است. Bing می‌تواند حجم قابل توجهی ترافیک ارسال کند، بنابراین سیگنال‌های اجتماعی حداقل ارزش آن را دارند، اگر فقط رتبه شما را در Bing بهبود بخشند. شاید این مقاله را نیز دوست داشته باشید: تاثیر برندینگ روی سئو

نشانه های اجتماعی مهم است. اگرچه سیگنال‌های اجتماعی لزوماً تأثیر مستقیمی بر رتبه شما ندارند، حداقل تا آنجا که به گوگل مربوط می‌شود، مطمئناً می‌توانند روی سایر موتورهای جستجو تأثیر بگذارند و پیدا کردن محتوای شما و پیوند به آن را برای دیگران آسان‌تر می‌کنند. شما همچنین می توانید مقداری ترافیک مستقیم از نمایه های رسانه های اجتماعی خود دریافت کنید، بنابراین این یک مزیت اضافی است، که قطعاً تمرکز بر رسانه های اجتماعی را به عنوان عنصری از استراتژی کلی SEO و بازاریابی دیجیتال خود ارزشمند می کند.

 

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقاله مفیدی بود مرسی

سوال سیگنال واقعا تاثیر زیادی داره …

خدمات سیگنال شبکه های اجتماعی ارائه می دید؟ اگر نه معرفی کنید