منظور از سئو چیست؟

منظور از سئو سایت چیست؟
سئو

اگر کمی با دنیای اینترنت آشنایی داشته باشید، حتما کلمه سئو به گوش شما خورده است. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) کلمه ای پرکاربرد در دنیای اینترنت می باشد که در حوزه های مختلف به کار گرفته می شود. در این مقاله به برسی تخصصی مفهوم سئو می پردازیم و کاربرد ابعاد مختلف آن را شرح می دهیم.

سئو سایت چیست؟
 
درآمد سئو چه قدر است؟
 
چگونه- سئو-سایت-را-برسی-کنیم؟

سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیست؟
برسی سئو سایت

به طور کلی سئو مجموعه تغییراتی است که به منظور پیشرفت یک سایت ایجاد می شود. این تغییرات می تواند به صورت تخصصی و یا مدیریتی باشد. لذا برای تعریف کامل تری از سئو، آن را یک فرهنگ سازمانی می نامیم. پیاده سازی سئو در یک سایت نیاز به دانش فنی در حوزه سئو و حتی برنامه نویسی دارد. البته بخش زیادی از فاکتور های سئو را کمپانی ارائه دهنده خدمات، تعریف میکند. مثلا برای سایت های اینترنتی، قواعد سئو را گوگل تعیین می کند و تمامی وبسایت ها به منظور قرار گرفتن در رتبه های برتر گوگل، می بایست به درستی آنها را رعایت کنند. برای درک بهتر مفهوم سئو سایت مثالی می زنیم: اگر توجه کنید می بینید که وقتی افراد کلمه ای مشخص را در گوگل سرچ می کنند، در اکثر مواقع از بین سایت های نمایش داده شده، بر روی سایت های اول تا سوم کلیک می کنند. در نتیجه بیشتر درآمد حاصل به سایت های اول تا سوم تعلق می گیرد. اما چه طور باید در کلمات کلیدی بین رتبه های اول تا سوم باشیم؟ پاسخ این سوال < سئو > می باشد. در واقع سئو قوی تر همان وجع تمایز سایت های رتبه نخست با بقیه سایت ها است. تا اینجا حتما متوجه شده اید که چرا سایت ها و شرکت های مختلف به دنبال سئو قوی تر هستند، اما آیا سئو کردن یک سایت به همین سادگیست؟ خیر. در واقع تمامی مدیران سایت های اینترنتی، کم و پیش با اوصول و فاکتور های سئو آشنا هستند و همین موضوع باعث سخت تر شدن رقابت برای رتبه های برتر نتیاج جستجو می شود. پس رقابت بیشتر سایت ها در بهتر انجام دادن سئو است تا رعایت اوصول آن. همان طور که گفته شد سئو نیاز به تخصص دارد، به کسی که دانش فنی و مدیریتی سئو را داراست، اصطلاحا سئو کار گفته می شود. در ادامه قصد داریم ابعاد مختلفی از سئو را برای شما شرح دهیم.


درآمد سئو چه قدر است؟

سئو و گوگل
برسی درآمد سئو

اگر سئو به درستی انجام شود، واقعا یک معامله دو سر سود می باشد. هم برای کارفرما هم برای سئو کار. انجام سئو درست برای یک شرکت و یا فروشگاه اینترنتی باعث ایجاد درآمد فوق العاده برای کمپانی می شود، چرا که می تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم، فروش محصول و یا خدمات را افزایش دهد. مردم جهان روزانه بین 6 تا 7 میلیارد بار از موتور جستجو گوگل استفاده می کنند، این یعنی اینکه حجم عظیمی از افراد هستند که شما می توانید محصول خود را به آنها ارائه دهید. برای مثال فرض کنید شما برای سئو روی کلمه < خرید کفش >، 5 میلیون هزینه سئو می کنید. با توجه به اینکه سئو فرآیندی زمان بر است، انتظار می رود در ماه دوم نتیجه حاصل شود و سایت شما روی کلمه کلیدی خرید کفش در رتبه های نخست نمایش داده شود. کلمه خرید کفشحال وقت نتیجه دادن است. اما نکته قابل توجه این است که افزایش فروش یک سایت، تنها وابسطه به سئو نیست و باید خود سایت نیز محصولات، خدمات و استراتژی درستی برای تبدیل مخاطب به فروشنده داشته باشد. در واقع سئو تنها وظفیه ی افزایش ورودی را دارد نه فروش و افزایش درآمد سایت. در بهترین حالت اگر سئو به درستی انجام شود و سایت نیز محصول و خدمات خوبی ارائه دهد، می توان گفت بعد از رسیدن به رتبه های نخست در کلمه کلیدی خرید کفش، سایت مرجع می تواند درآمدی تا 3 برابر هزینه سئو را به دست آورد. این اعداد کاملا تقریبی می باشد و با توجه به سرچ بالای کلمه خرید کفش است. اما در حقیقت درآمد حاصل از سئو به فاکتور های زیادی نیز بستگی دارد و یکی از اصلی ترین آنها، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است.

در سمت مقابل اگر شما در حوزه سئو تخصص لازم را داشته باشید، می توان گفت از نظر مالی کاملا تامین هستید. چرا که مهارت سئو یکی از پردرآمد ترین مهارت های حال حاضر و حتی آنیده می باشد که افراد زیادی را در سال های اخیر به خود جذب کرده است. یادگیری مهارت سئو مانند هر مهارت دیگری نیاز به منبع آموزشی معتبر و تمرین دارد. برای مشاهده دوره های آموزش سئو نیلانت کلیک کنید.


چگونه سئو سایت را برسی کنیم؟

برسی سئو
بربسی سئو سایت

برای برسی سئو یک سایت ابزار و سایت های زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها ابعاد و پارامتر های خاصی از سئو را برسی می کنند. معروف ترین ابزاری که تقریبا تمامی سایت ها از آن استفاده می کنند، سرچ کنسول می باشد. به طور خلاصه سرچ کنسول رابط میان سایت و گوگل می باشد و تمامی بخش های سایت شما را به گوگل معرفی میکند. با استفاده از سرچ کنسول شما می توانید آماری فوق العاده از بخش های مختلف سایت را مشاهده کنید. آماری مانند: میزان ورودی از هر کلمه، خطا های خزش، انواع خطا های سطحی و عمقی، برسی وضعیت ارتباط سایت با گوگل، سلامت سایت، نرخ کلیک و…. اما خب برای استفاده از سرچ کنسول به منظور ابزاری برای تحلیل سئو یک سایت، نمی توانید برای هر سایتی از آن استفاده کنید. چرا که سرچ کنسول برای برسی یک سایت نیاز دارد که سایت مرجع به آن دسترسی دهد. پس از سرچ کنسول فقط می توانید برای تحلیل سایتی که برای خودتان است استفاده کنید.

استفاده از الکسا

سایت الکسایکی از ابزار های محبوب برای تحلیل سئو سایت، الکسا می باشد که به طور کلی اطلاعاتی از جمله میزان ترافیک وردی و رتبه سایت را در اختیار شما قرار می دهد. از این سایت می توانید برای تحلیل هر سایتی استفاده کنید. کافیست وارد سایت الکسا شوید و آدرس سایت مد نظر را وارد کنید و در نهایت می توانید از ابزار رایگان این سایت استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر چه رتبه الکسای یک سایت پایین باشد، نشان دهنده بهتر بودن وضعیت ورودی سایت و ترافیک جذب شده می باشد.

برای برسی جزئی تر در رابطه با سئو سایت، می بایست برای هر کدام از فاکتور های سئو، از ابزاری خاصی استفاده کنیم تا اطلاعات جمع آوری شده دقیق تر باشد.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ممنون از سایت و مقاله کاملتون