کشف استعداد درونی

کشف استعداد درونی
موفقیت

کشف استعداد درونی

آنچه خواهید خواند : کشف استعداد درونی ، کشف استعداد شغلی ، کشف استعداد کودکان ، چگونه استعداد کودکم را کشف کنم….

اول از همه بهتر است بدانیم که همه ما دارای استعداد و توانایی های خاصی هستیم . اما این استعداد ها و توانایی ها ممکن است به طور عادی قابل درک و مشاهده نباشد . لذا به هیچ وجه فکر نکنید که هیچ استعدادی ندارید!. نکته مهم این است که در این جهان کسی جزو افراد موفق می شود که هر چه زود تر استعداد ذاتی خود را کشف کند.

حال شاید فکر کنید که کشف استعداد خود کار عجیب و پیجیده ای است و نیاز به ….. دارد. در حالی که این طور نیست !. شما با انجام یک سری کار ها به راحتی می توانید به :

  • کشف استعداد ذاتی
  • کشف استعداد شغلی
  • کشف استعداد کودکان
  • چگونه استعداد کودکم را کشف کنم

پی ببرید.

راهکار های کشف استعداد

[vc_empty_space]
[vc_single_image image=”548″ img_size=”full” alignment=”center”]

همه چیز خلاصه در درون ما می باشد . همیشه جواب مسائل گوناگون درون ماست . پس مهم ترین کار نگاه به خودمان است . نگاه به اینکه واقعا از انجام چه کاری لذت می بریم ، هنگام انجام چه کاری متوجه گذر زمان نمی شویم ؟. چه کاری را بهتر از دیگران انجام می دهیم که موجب تحسین ما از طرف دیگران می شود؟. تا حالا شده این جمله را بشنوید :

( واقعا عالیه ! تو این کارو خیلی خوب انجام میدی. )

کشف استعداد خود

شاید الان که فکر کنید متوجه می شوید بار ها این جمله را شنیده اید اما توجه ای به آن نکرده اید . ما در طول عمر خود بار ها شده کار های ساده ای را به بهترین نحو انجام داده ایم اما توجه ای نکرده ایم . در واقع استعداد ما ممکن است به هر نحوی خودش را نشان دهند . کافیست به مدت یک هفته به کار های خود با دقت توجه کنیم . کار های مختلف انجام دهید و این چند سوال را از خود بپرسید :

  • در حین انجام چه کاری متوجه گذر زمان نمی شوم؟
  • انجام چه کار هایی به من حس خوبی می دهد؟
  • قلبا به انجام چه کاری علاقه دارم ؟
  • چه کار هایی را بهتر از دیگران انجام می دهم؟

نتیجه گیری

بعد از به دست آوردن جواب این سوال ها کافیست آن ها را روی کاغذ بنویسید و تحلیل کنید. به روابط بین جواب ها دقت کنید و به دنبال وجه اشتراکی بین آن ها باشید .  پیشنهاد می شود این کار را در محیطی آرام و ساکت به دور از حواس پرتی انجام دهید . کاملا روی این موضوع ها متمرکز شوید . قطعا بعد از انجام این کار که شاید ساعت ها طول بکشد در می یابید که واقعا به حوزه خاصی علاقه دارید و در آن حوزه خوب عمل می کنید .  توجه داشته باشید حتما نیاز نیست در آن حوزه خیلی عالی باشید!. فقط کافیست کمی از سطح متوسط مردم آن را بهتر انجام دهید .

[vc_empty_space]

استعداد کودکان

[vc_empty_space]
[vc_single_image image=”547″ img_size=”full” alignment=”center”]

باید گفت کشف استعداد کودکان کمی فرق دارد . به این صورت که این کشف باید توسط پدر و مادر انجام شود . به راستی که کودکانی که والدین آن ها از بچگی این استعداد را در آن ها کشف میکنند ، موفق ترین خواهند شد .

شما می توانید برای استعداد یابی به برخی موسسه های استعداد یابی نیز مراجعه کنید. اما با توجه اینکه هیچ کس بهتر از والدین نمی تواند استعداد کودک را کشف کند،. پیشنهاد ما این است که این کار را خود والدین انجام دهند.

باور غلط

مهم ترین چیزی که والدین باید رعایت کنند این است که . بدانید کودک شما حتما نباید دکتر و مهندس شود. اجازه دهید کودکان در آینده در حوزه ای که علاقه دارد فعالیت کند . لذا اگر با آن مخالفت کنید زندگی فرزند تان را تباه کرده اید!.

پس با رعایت همین نکته مراحل گفته شده در بخش قبلی را انجام داده و رفتار کودکانت را به مدت یک هفته تحت نظر داشته باشید. سپس والدین می بایستی جمع بندی کرده و استعداد کودک خود را کشف کنند.

آیا فرزند شما یا خود شما به کار با لپ تاپ یا گوشی علاقه دارید؟

در این حوزه نیلانت می تواند به شما کمک کند . چرا که آکادمی نیلانت با تجربه بالا در حوزه خدمات مبتنی بر وب . سال ها در حوزه  کشف استعداد و جذب نیرو فعالیت می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید.

[vc_empty_space]

کشف استعداد درونی ، کشف استعداد شغلی ، چگونه استعداد کودکم را کشف کنم ….

[vc_empty_space]
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

[…] برای کشف علاقه ، استعداد درونی و… می توانید به مقاله کشف استعداد درونی مراجعه […]

[…] شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید: کشف استعداد درونی […]

کشف استعداد درونی و ذاتی