صفر تا صد سئو سایت های وردپرسی

آموزش سئو در وردپرس/چگونه یک سایت وردپرسی را سئو کنیم؟/سفارش سئو در کرج/استخدام سئو کار وردپرس.
سئو
[vc_empty_space]

صفر تا صد سئو سایت های وردپرسی

آموزش سئو در وردپرس/چگونه یک سایت وردپرسی را سئو کنیم؟/صفر تا صد سئو سایت های وردپرسی/سفارش سئو در کرج/استخدام سئو کار وردپرس.

[vc_separator style=”double” border_width=”5″]

وردپرس

برای مدیریت سایت های اینترنتی، سیستم های مدیریت محتوای(CMS) زیادی وجود دارد. اما بی شک سیستم مدیریت محتوای وردپرس(WP) یکی از بهترین و محبوب ترین هاست. انعطاف پذیری بالای وردپرس در کنار توسعه افزونه های متنوع، موجب شده است تا هر فردی با هر نیازی، بتواند سایت دلخواه خود را با استفاده از وردپرس ایجاد کند. در کنار امنیت فوق العاده ی این سیستم مدیریت محتوا، امکانات فوق العاده ای نیز در آن برای کاربران فراهم شده است. هر فردی می تواند بدون محدودیت و به صورت رایگان با استفاده از وردپرس، یک سایت طراحی کند. اما استفاده از قالب ها و افزونه های پیشرفته تر در وردپرس، با صرف هزینه امکان پذیر است.

اما آیا هر کس هزینه کند می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

 

 

سئو سایت های وردپرسی

سئو سایت های وردپرسی
آموزش سئو در وردپرس

در واقع وجه تمایز تمام سایت های وردپرسی، سئو می باشد. اینکه گوگل تصمیم بگیرد در یک کلمه مشخص، کدام سایت ها را در صفحه اول به مخاطب نشان دهد، بسته به این است که کدام سایت سئو قوی تر دارد. سئو فاکتور های زیادی دارد که به طور کلی به: سئو داخلی، سئو تکنیکال، سئو محتوایی و سئو خارجی، تقسیم می شود. بیشترین اهمیت در سئو، مربوط به سئو محتوایی است. مابقی فاکتور ها لزوم کار هستند.

سئو محتوایی:

محتوا، پادشاه سئو سایت شما می باشد. تولید محتوای استاندار و البته مدارم در سایت موجب می شد تا سایت شما ترافیک بیشتری جذب کند و در رتبه های بهتر گوگل دیده شود. اما یک محتوای استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟. یک محتوا مناسب علاوه بر اینکه باید کامل و جامع باشد، می بایست برای مخاطب جذاب باشد. استفاده از انواع مدیا ها مانند تصویر، ویدئو و پادکست می تواند برای مخاطبان جذابیت بیشتری ایجاد کند. همچنین استفاده از اسکیما مارک آپ ها می تواند در بهتر دیده شدن محتوا تعصیر گذار باشد. استفاده از محتوای آسمان خراش نیز به عنوان یک تکنیک تولید محتوای عالی نام برده می شود. جهت سفارش تولید محتوای سئو شده، کلیک کنید.

سئو تکنیکال:

از نظر گوگل، سرعت لود یک سایت و همچنین مویابل فرندلی بودن آن، دو فاکتور بسیار مهم می باشند. لذا باید لود تمامی مقالات و صفحات شما حدالمکان زیر 6 ثانیه باشد و همچنین باید در تست موبایل سرچ کنسول، تیک سبز بگیرند. استفاده از SSL و همچنین تشخیص و رفع خطا های خزش، از دیگر موارد سئو تکنیکال می باشد.

سئو خارجی:

یکی از راهکار هایی که موجب می شود، رتبه یک سایت بهبود پیدا کند، لینک سازی خارجی استاندارد می باشد. به هر لینکی که از سایتی به جز سایت خودمان، به سایت ما داده شود، لینک خارجی گفته می شود. اما این لینک خارجی می بایست ازسایتی معتبر گرفته شود و به صورت دائمی و یا در قالب رپورتاژ باشد. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی و پخش کردن لینک مقلات و صفحات سایت در شبکه های اجتماعی، می تواند به عنوان لینک خارجی(سوشال سیگنال) حساب شود.

سئو داخلی:

استفاده اوصلولی از هدینگ ها(H) در محتوا، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، استفاده بهیه از تصاویر و ایجاد لینک ها کوتاه، از دیگر موارد سئو داخلی می باشد.

[vc_empty_space][vc_separator style=”double” border_width=”5″]

صفر تا صد سئو سایت های وردپرسی

آموزش سئو در وردپرس/چگونه یک سایت وردپرسی را سئو کنیم؟/صفر تا صد سئو سایت های وردپرسی/سفارش سئو در کرج/استخدام سئو کار وردپرس.

[vc_separator style=”double” border_width=”5″][vc_empty_space]

در پاراگراف بالا، اشاره ای جزئی به اوصول سئو کردیم، اما خب سئو به تنها این موارد ختم نمی شود. در واقع صد ها نکته برای اینکه گوگل با سایت ما ارتباط بهتری برقرار کند وجود دارد اما خب انجام نکاتی که در بالا گفتیم، می تواند تا حد زیادی در سئو سایت شما تعصیر گذار باشد.

 

افزونه yoast

افزونه یوآست
افزونه یوآست نیلانت

شاید کم تر کسی باشد که با وردپرس کار کرده باشد و اسم افزونه یوآست را نشنیده باشد. در واقع سیستم مدیریت محتوای وردپرس به قدری انعطاف پذیر است که می توان، اکثر ویژگی های مورد نیاز یک سایت را از طریق افزونه ها برای سایت فراهم کرد و یکی از بهترین افزونه های آن، افزونه سئو yoast می باشد. این افزونه چگونه کار می کند؟ سئو فاکتور های بسیاری دارد، در آخرین آماری که ارائه شده است تعداد آن ها به 200 الی 300 فاکتور می رسد. حتی نام بردن آنها نیز دشوار است چه برسد به رعایت همه آنها. افزونه یوآست به راحتی تعداد زیادی از این فاتکور ها را به صورت زنده به شما یادآوری می کند. هر چند این افزونه همه ی فاکتور ها را شامل نمی شود، اما استفاده از آن می تواند در سئو سایت شما تعصیر زیادی داشته باشد. نکته بعدی در رابطه با این افزونه این است که، بعد از نصب آن، به صورت خودکار تگ ها و کد هایی در بخش های مختلف سایت شما ایجاد می شود که باعث ارتباط بهتر گوگل با سایت می شود. از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به:

  • قابلیت ریدایرکت(در نسخه پریمیوم)
  • ایجاد سایت مپ استاندارد
  • اضافه کردن تگ های nofollow noopener noreferrer
  • سئو ویدئو
  • سئو لوکال
  • سئو برگه ها
  • سئو انواع محتوا ها
  • ….

اشاره کرد.

یکی دیگر از افزونه های کاربردی در سئو سایت های وردپرسی که کاربرد مشابهی با افزونه یوآست دارد، افزونه Rankmath رنک مث می باشد.

[vc_separator style=”double” border_width=”5″][vc_empty_space]

محتوای استاندارد

تولید محتوای استاندارد
تولید محتوای استاندارد

 

همان که گفته شد محتوا نقش کلیدی در سئو سایت های وردپرسی دارد. اما توجه داشته باشید که محتوای شما می بایست استاندارد باشد و از اوصول سئو پیروی کند. محتوای سئو شده به معنای محتوایی نیست که فقط گوگل با آن ارتباط خوبی برقرار کند. بلکه محتوایی است که کاربران نسبت به آن واکنش خوبی نشان دهند. گوگل به شدت بر این موضوع حساس است. اما گوگل از کجا متوجه مفید بودن مطلب میشود؟ وقتی کاربران وارد صفخه مقاله شما می شوند و شروع به خواندن می کنند، گوگل تک تک عکس العمل های مخاطبان را زیر نظر می گیرد. در صورتی که مخاطب با محتوای غیر مناسبی روبه رو شود، به سرعت از صفحه خارج می شود و این یک امتیاز منفی است. و اگر مخاطب در صفحه بماند و صفحه را اسکرول کند و یا روی لینکی های آن کلیک کند، یک امتیاز مثبت تلقی می شود. پس تولید یک محتوای مفید و جامع می تواند اهمیت زیادی برای گوگل داشته باشد، محتوایی که نیاز مخطاب را برطرف کند و نسبت به رقبا، جامع تر باشد.اگر تخصص و یا وقت لازم را برای تولید محتوای تخصصی برای سایت ندارید، می توانید این کار را به ما بسپارید.

 

 

 

 

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی
لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی برای سایت مانند تیغ دو لبه می باشد! به این خاطر که هم می تواند به شدت برای سایت مفید باشد و هم می تواند به سئو سایت شما آسیب زیادی برساند. روش های زیادی از جمله: خرید بک لینک، رپورتاژ، بلاگ گذاری و.. برای لینک سازی خارجی وجود دارد. اما اگر این کار اوصولی و طبق برنامه انجام نشود، می تواند یک سایت را تا مرز نابودی پیش ببرد. بسیاری از افرادی که به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اند، فکر می کنند که اگر تعداد زیای لینک خارجی برای سایت خود ایجاد کنند، گوگل به سایت آن ها بیشتر توجه می کند اما این کار نه تنها مفید نیست، بلکه بسیار مضر است. چون گوگل متوجه این موضوع میشود و حتی ممکن است درصد زیادی اسپم اسکور را به سایت شما بدهد. لذا لینک سازی خارجی را در میانه راه و به صورت اوصولی و با برنامه مشخص انجام دهید.

 

 

 

 

آموزش سئو

اگر به سئو علاقه دارید و می خواهید سئو را به صورت اوصولی یاد بگرید، می تونید از دوره های آموزش سئو نیلانت استفاده کنید.

 

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ممنون خیلی مفید و عالی بود👌🏼

بسیار مفید و عالی بود

مرسی مطلب فوق العاده کاملی بود

بسیار عالی و مفید بود