الگوریتم های جدید اینستاگرام 2022

الگوریتم های جدید اینستاگرام
اینستاگرام

الگوریتم های جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام از معروف ترین و محبوب تربن شبکه های اجتماعی به روز دنیا محسوب می شود. نرم افزار اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می دهد که عکس ها و ویدئوهای خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند. کوین سیستروم و مایک کرایگر این نرم افزار خارق العاده را خلق کردند و هم اکنون شرکت متا (فیس بوک سابق) مالکیت آن را بر عهده دارد. اینستاگرام برای تمامی سیستم عامل ها فعال است و جالب است که بدانید بیش ترین تعداد لایک (پسندیده شدن) را، عکسی از یک تخم مرغ به خود اختصاص داده است. این شبکه ی اجتماعی مدام در حال به روز رسانی است و نسخه ی خود را ارتقا می دهد، همین ویژگی موجب شده است که روز به روز کاربران بیشتری را به خود جذب کند. امروزه اینستاگرام تنها یک شبکه ی اجتماعی برای سرگرمی نیست، بلکه کسب و کارهای کوچک و بزرگ زیادی را در خود گنجانده است. به همین دلیل افرادی که از طریق اینستاگرام کسب درآمد دارند و یا مایل به دیده شدن بیشتر هستند، باید هر روزه اطلاعات خود را افزایش دهند. به همین منظور باید دانشی کامل در رابطه با الگوریتم های جدید اینستاگرام داشته باشند. اگر مایل به پیشرفت پیج شخصی و یا کاری خودتان در این پلتفرم هستید، پس در این مقاله با نیلانت همراه شوید و در رابطه با الگوریتم های 2022 اینستاگرام دانش خود را افزایش دهید. در واقع می توان گفت، لازمه ی بیشتر شدن تعداد فالوئر دانستن جدیدترین الگوریتم های اینستاگرام است.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم های جدید اینستاگرام
الگوریتم های جدید اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته است که محتوا ها را طبقه بندی می کند و فرآیند هایی را برای شخصی سازی تجربه کاربر انجام می دهد. در واقع این هوش مصنوعی در هر ثانیه و لحظه میلیون ها داده را کنترل و آنالیز می کند تا به این موضوع پی ببرد که بر چه اساس باید محتوا ها را به آن ها نشان دهد. هوش مصنوعی الگوریتم اینستاگرام وظیفه دارد تا به خوبی تشخیص دهد که علایق کاربران چه چیزی می باشد و نسبت به آن، میلیون ها محتوا را برای آن ها نشان دهد. برای مثال اگر شما عاشق آشپزی و غذا باشید قطعا پیج های مربوط به آن را نگاه می کنید و آن ها را لایک می کنید، هوش مصنوعی اینستاگرام بر اساس الگوریتم ها تشخیص می دهد که شما به غذا ها علاقمند هستید و اکسپلور شما مملو از پست های مربوط به این موضوع می شود. شاید خود شما متوجه شده باشید که تا چندی پیش اینستاگرام پست ها را به ترتیب تاریخ انتشار آن ها به شما نشان می داد، ولی طبق جدیدترین الگوریتم های اینستاگرام، پست ها بر حسب میزان علاقه ی شما به نمایش گذاشه می شود.

عملکرد الگوریتم اینستاگرام

همان طور که به آن اشاره کردیم در الگوریتم های اینستاگرام یک هوش مصنوعی فوق العاده پیشرفته نهفته است. مردم با توجه به این الگوریتم سعی دارند متوجه شوند که نحوه ی عملکرد و کار اینستاگرام چگونه است که تا حدود زیادی نیز در این امر موفق شده اند. طبق تعریف اینستاگرام نوع اکانت شما (شخصی/ بیزینسی) تاثیری بر این الگوریتم ندارد و رفتار اینستاگرام با تمام پیج ها به یک شکل است. هم چنین طبق اظهار این شبکه ی اجتماعی پرطرفدار، نیم ساعت ابتدایی بعد از قرار دادن پست در پیجتان، زمانی طلایی محسوب نمی شود و اگر توسط فالوئر های شما دیده نشود، تاثیری بر روی نشان دادن پست شما به دیگران نخواهد گذاشت. در واقع این موضوع یک شایعه بزرگ بود که حتی توسط بسیاری از اینستاگرامرها گفته شد. حتما شما نیز شنیده اید که الگوریتم جدید اینستاگرام، ویدئو ها را بیشتر از عکس ها می پسندد و گذاشتن ویدئو موجب می شود تا پیج شما بیشتر دیده شود. ولی اینستاگرام دررابطه با این موضوع توضیح جالبی داشته است، او اذعان داشته است که الگوریتم جدید ذره ای تفاوت میان عکس و ویدئو قائل نیست ولی به طور کلی اینستاگرام در تلاش است تا پستی را بیشتر به کاربرا ن نشان دهد که زمان بیشتری برای دیدنش گذاشته اند، به این ترتیب تفاوت میان عکس و ویدئو به دلیل رفتار کاربران است. لازم است که بدانید، الگوریتم های اینستاگرام به چندین موضوع تقسیم می شوند تا بتوانند به خوبی نیاز تمام کاربران را رفع کنند. آنها به چهار دسته تقسیم می شوند که در ادامه به شرح کامل آن ها پرداخته ایم.

  • الگوریتم های فید
  • الگوریتم های اکسپلور
  • الگورتم های استوری
  • الگوریتم های IGTV

الگوریتم های فید

فید همان صفحه ای است که در آن پست فالوئرهایتان برای شما به نمایش گذاشته می شود علامت این قسمت آیکون خانه است. در این قسمت پست ها بر اساس سلیقه و میزان رابطه ی شما با فالوئرها نمایش داده می شود. برای مثال اگر دوست نزدیک شما که با آن در اینستاگرام در ارتباط هستید پستی بگذارد، حتی اگر شما بعد از گذشت ساعت ها به اینستاگرام بروید، باز هم پست دوستتان در ابتدا به شما نشان داده می شود. الگوریتم های فید به موارد زیر تقسیم بندی می شوند.
– علاقه: میزان علاقه ی شما در الگوریتم فید اینستاگرام بسیار مهم است. اگوریتم جدید اینستاگرام، این علاقه را با نظارت بر فالوئر های شما، لایک های شما و یا حتی پست هایی که سِیو و شِیر می کنید تشخیص می دهد و بر حسب آن پست ها را به شما نشان می دهد. در واقع در جدیدترین الگوریتم ها ی اینستاگرام، تمامی رفتار ها وزن دارند و اینستاگرام با توجه به رفتار ما محاسبه می کند که میزان علاقه ی ما چقدر است.
– تعامل: الگوریتم جدید و پیشرفته ی اینستاگرام با توجه به نوع تعامل شما با افراد، تشخیص می دهد که آیا به شما نزدیک هستند یا نه. در واقع اگر تعاملی با یک فرد نداشته باشید، اینستاگرام نیز پست های او را به شما نشان نمی دهد زیرا فکر می کند که برای شما اهمیتی ندارد. در واقع این تعامل را لایک کرن، سِیو و یا شِیر کردن تشکیل می دهد.
– زمان: فید زمانی در الگوریتم اینستاگرام بسیار مهم است. در الگوریتم جدید اینستاگرام دیگر پست ها بر حسب زمان انتشار نمایش داده نمی شوند ولی هنوز هم این موضوع اهمیت دارد. در واقع شما باید بررسی کنید که فالوور های شما در چه ساعتی بیشتر آنلاین هستند که در آن زمان پست خود را بگذارید. این موضوع را می توانید با توجه به آزمون و خطا وگذاشتن پست در تایم های مختلف متوجه شوید. چنان چه تعداد بیشتری از فالوئر های شما پست های شما را ببینند متقابلا اینستاگرام به تعداد افراد بیشتری پست و یا پیج شما را نشان می دهد و میزان بازدید شما بالا می رود.
– میزان استفاده: میزان استفاده ی شما از این اپلیکیشن ارتباط مستقیم با نظم و ترتیب زمانی پست ها دارد.
موارد ذکر شده بر روی فید تاثیر می گذارند. فید اینستگرام بر اساس الگوریتمش تعیین می کند که شما کدام پست را در چه زمانی ببینید.

الگوریتم های اکسپلور

اکسپلور بخشی از اینستاگرام است که پست هایی را به شما نشان می دهد که شما پیج هایشان را دنبال نکرده اید. هوش مصنوعی اینستاگرام، تامل شما را با این پیج ها بررسی می کند و از تعامل شما با آن تصمیم می گیرد که چه نوع محتوایی بیشتر در اکسپلور به شما نشان دهد. این قسمت تشابه زیادی با بخش فید دارد و تنها تفاوتش این است که در فید پست هایی به شما نمایش داده می شود که پیج هایشان را فالو می کنید ولی در اکسپلور پست هایی به شما نمایش داده می شود که پیج هایشان را فالو نمی کنید. طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام این صفحه برای هر کاربر شخصی سازی شده است. قابلیت اکسپلور این است که کاربران می توانند کلمات کلیدی را به جای هشتگ ها سرچ کنند، که این ویژگی موجب شده است که اکسپلور به سرچ گوگل شبیه شود و تجربه ی ملموس تری را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

الگوریتم های استوری

الگوریتم استوری ها نیز مشابه فید است، با این تفاوت که زمان در استوری ها بسیار مهم است. استوری ها با توجه به رابطه و میزان تعامل شما با کاربر و زمان انشار آن ها به شما نشان داده می شوند. حتما تا کنون دقت کرده اید که استوری کسی که با او در تعامل هستید و به پیجش علاقه دارید همیشه در ابتدا به شما نشان داده می شود.

الگوریتم های IGTV

شما در IGTV می توانید بدون داشتن محدودیت زمانی ویدئو بگذارد. الگوریتم IGTV به سه شکل زیر تقسیم بندی شده اند:
– For you: این بخش همان طور که از نامش مشخص است برای شما طراحی شده و در این بخش محتواهای کسانی به شما نشان داده می شود که آن ها را دنبال می کنید.
– Following: ویدئو هایی است که فالوورهای شما آن ها را تماشا می کنند.
– Popular: ویدئو های محبوبی است که تعداد زیادی از کاربران در اینستاگرام آن ها را مشاهده کرده اند و پسندیده اند.

چگونه با وجود الگوریتم های اینستاگرام پشرفت کنیم؟

الگوریتم های اینستاگرام
الگوریتم های اینستاگرام

بهتر است الگوریتم های اینستاگرام را درک کنید تا با تلاش هر روزه پیشرفت کنید. مطمئن باشید که الگوریتم های اینستاگرام باهوش تر از آن هستند که شما بتوانید با تعدادی ترفند آن ها را دور بزنید. موارد زیر به رشد سریع تر پیج شما کمک خواهند کرد. تمامی موارد ذکر شده هم سو با الگوریتم های 2022 اینستاگرام هستند البته تعدادی از آن ها بسیار جدید هستند که استفاده شما از آن ها موجب بازدید بیشتراز پیجتان خواهد شد.
1- انتشار پست های با کیفیت به صورت منظم: محتواهای با کیفیت به الگوریتم اینستاگرام می فهمانند که شما به صورت حرفه ای با پیج خود کار می کنید، پس به پیج شما نگاه ویژه تری خواهد داشت. هم چنین اگر به صورت منظم و در زمان های خاص پست و استوری بگذارید، قادر خواهید بود تا توجه الگوریتم اینستاگرام را جلب کنید. هرچه کیفیت محتوای شما بالاتر و واضح تر باشد، موجب این می شود که راحت تر به اینستاگرام بروید.
2- با فالوئرهایتان دوست شوید: ایجاد تعامل بیشتر و دوست بودن با کاربران امر بسیار مهمی در الگوریتم های جدید اینستاگرام است. چنانچه شما با فالوئرهایتان دوست باشید و مدام در تعامل باشید قطعا آن ها برای محتواهایتان ارزش و اهمیت بیشتری قائل می شوند و بسیار راحت برای خرید کردن به شما اعتماد می کنند. استورس هایتان نقش به سزایی در ایجاد این رابطه دارند.
3- انتشار پست ها به صورت ویدئو و یا اسلایدی: همانطور که گفتیم رفتار الگوریتم های جدید اینستاگرام با انواع پست ها به یک شکل است اما زمانی که کاربران برای دیدن پست های شما صرف می کنند بسیار مهم است و موجب رفتن شما به اکسپلور و در نهایت جذب مخاطب بیشتر می شود. پس تا می توانید پست هایی به اشتراک بگذارید که موجب مکث بیشتر فالوورها بر روی آن ها می شود. پیشنهاد ما به شما این است که محتواهای پر بازدید گذشته خود را دوباره منتشر کنید. مثلا می توانید پست پر بازدید خود را در استوری بگذارید و به فالوئرهای خود بگویید که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و برای این کار هم هدیه در نظر بگیرید، شما با این کار می توانید تعداد زیادی فالوئر جدید به دست آورید و هم چنین تعامل بیشتری با فالوئرهای خود داشته باشید.
4- استفاده از هشتگ ها: استفاده کردن از هشتگ ها به صورت صحیح و مرتبط با پستتان، موجب افزایش بازدید شما می شود. استفاده بیش از حد از هشتگ ها جنبه ی منفی دارد. بهتر است قبل از انتخاب هشتگ ها آن ها را سرچ کنید تا میزان محبوبیت و استفاده ی آن ها را ببینید. جالب است بدانید که استفاده از هشتگ های نامرتبط موجب افت بازدید شما می شود پس بهتر است از ابزار های مخصوص به این کار مثل برنامه ی Hashtagify استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این برنامه و ابزارهای دیگر که موجب رشد پیج شما می شوند، بهتر است مقاله ی بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام را بخوانید.
5- تبادل و تبلیغات: تبلیغات و تبادل کردن با پیج هایی که موضوع مشترکی با پیج شما دارند می تواند کمک به سزایی به رشد شما کند.
6- سِیو و شِیر کردن: سیو(ذخیره کردن) و شیر( به اشتراک گذاشتن) است که در الگوریتم های 2022 اینستاگرام بسیار مهم هستند. در واقع این کارها نشان دهنده ی تعامل کاربران با پیج شما است و موجب بیشتر دیده شدن پست شما و رفت به اکسپلور می شود. بهتر است با گذاشتن مسابقه و ایجاد ترفند های تبلیغاتی، فالوئرهای خود را به انجام آن ها ترغیب کنید.
در همین راستا پنل خدمات شبکه اجتماعی نیلانت، خدمات فوق العاده ای در رابطه با سیو، شیر، ایمپرشن و ریچ، به شما ارائه می دهد. با استفاده از این پنل می توانید به خرید فالوور اینستاگرام واقعی، سیو، شیر و…. برای پست هایتان، بپردازید و پست های خود را به طور طبیعی روانه اکسپلور کنید.
7- کامنت و کپشن: این دو مورد نیز مانند سیو و شیر کردن اهمیت زیادی در الگوریتم های 2022 اینستاگرام دارد و شما باید از آن ها به بهترین نحو بهره ببرید. بهتر است کپشن هایی طولانی ولی جذاب بنویسید و کپشنتان مرتبط با موضوع پستتان باشد همچنین شما باید با ایجاد تعامل با فالوئرهایتان آن ها را ترغیب به کامنت گذاشتن کنید. البته می توانید از ترفندهایی نیز استفاده کنید. مثلا با نوشتن کپشنی جذاب در پایان از آن ها سوالی بپرسید و بخواهید در کامنت ها به شما پاسخ دهند. در این راستا نیز می توانید از طریق پنل خدمات شبکه اجتماعی نیلانت به خرید لایک اینستاگرام، کامنت دلخواه و… بپردازید.
8- استفاده از استیکرها: در الگوریتم جدید اینستاگرام در 2022، استفاده از استیکرهای مختلف در استوری ها حائز اهمیت است. این برنامه ی معروف و پر مخاطب، میلیون ها استیکر متحرک را به خود اضافه کرده است و استفاده شما نیز برایش بسیار مهم است. این استیکرها موجب ایجاد تعامل بیشتر با مخاطب می شود. تعدادی استیکر های مناسبتی نیز در این برنامه وجود دارد که کمک موثری در پیشرفت شما دارد. برای مثال در سال نوی چینی، استیکر نماد سالشان در دسترس تمام کاربران است و چنانچه شما از آن استفاده کنید، استوری شما را در راس تمام استوری ها و در کنار دیگر کسانی که از این استیکر استفاده کرده اند، نشان می دهد.

قوانین و حساسیت های اینستاگرام

قوانین و حساسیت های اینستاگرام
قوانین و حساسیت های اینستاگرام

شما به خوبی با جدیدترین الگوریتم های اینستاگرام آشنا شدید ولی بهتر است برای محافظت از پیج خود قوانین اینستاگرام را نیز بدانید. اگر شما به طور مکرر این قوانین را زیر پا بگذارید، بدون شک اینستاگرام پیج شما را می بندد و مسدود می کند. تعدادی از مهم ترین قوانین اینستاگرام به شرح زیر می باشد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید پست و یا تصاویر دیگران را بدون ذکر نامشان به اشتراک بگذارید. به هیچ وجه نباید کامنت های غیر اخلاقی و یا حاوی خشونت را انتشار دهید. پست های شما نباید حاوی تصاویر برهنه و یا پیام های ترغیب کننده به خشونت و یا خودکشی داشته باشد. همچنین قوانینی وجود دارند که رعایت نکردن آن ها موجب می شود که شما برای مدتی از سوی اینستاگرام بلاک شوید و قادر به فعالیت نباشید. توجه داشته باشید که شما مجاز به فالو کردن تنها 200 نفر در شبانه روز هستید و نباید بیشتر از 300 پست در ساعت را لایک کنید و هم چنین در یک ساعت مجاز به گذاشتن 59 کامنت هستید. تعداد کارکترهای کپشن های شما نباید بیش از 2200 باشد و تعداد کارکترهای کامنتتان هم نباید از تعداد 240 کارکتر بگذرد. یکی از باورهای غلط این است که گذاشتن کامنت انگلیسی در زیر پست فردی که بلاک شده، موجب رفع بلاک وی می شود ولی هیچ تاثیری ندارد.

جمع بندی

بدون شک اینستاگرام یکی از پر طرفدارترین و پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی است و امروزه بسیاری از کسب و کار های کوچک و بزرگ و تجارت ها مشغول فعالیت در آن هستند. به طور کلی تمامی پیج ها مشتاق دیده شدن بیشتر و فروش بیشتر محصولاتشان هستند از این رو نیلانت در این مقاله تمامی نکات و الگوریتم های جدید اینستاگرام را معرفی کرد تا شما این مسیر را راحت تر و با داشتن اطلاعات بیشتر سپری کنید. البته نیلانت ارائه دهنده ی خدمات فوق العاداه ای برای شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام است، شما با مراجعه به پنل نیلانت می توانید مسیر پیشرفتتان را سریع تر طی کنید.

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها