وضعیت قانونی بیت کوین در کشور های مختلف

وضعیت قانونی بیت کوین در کشور ها
آموزش رایگان ارزهای دیجیتال

در این مقاله می پردازیم به وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در کشور های مختلف و اینکه بیت کوین در کدام کشورها قانونی است؟ رگولاتوری بیت کوین.

  1. منظور از استفاده از بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی چیست؟
  2. کدام عوامل به طور کلی پذیرش بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی در یک کشور کاتالیز می کنند؟
  3. طرفین با پذیرش BTC به عنوان یک مناقصه قانونی قصد دارند به چه چیزی دست یابند؟
  4. چالش های پذیرش بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی چیست؟
  5. کدام کشورها بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را ممنوع می کنند؟

1_ منظور از استفاده از بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی چیست؟

بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی
بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی

در صورت در نظر گرفتن BTC به عنوان مناقصه قانونی در شرایط خاص ، می توان از بیت کوین به عنوان وسیله ی پرداخت جامع استفاده کرد. بانک های مرکزی و تنظیم کننده های یک ملت معمولاً تصمیم می گیرند که پرداخت قانونی در اقتصاد آنها چگونه باشد. این بدان معنی است که هر نوع ارزش از مناقصه قانونی می تواند برای پرداخت کالا در فروشگاه ها استفاده شود. به عنوان مثال ، 10 دلار اسکناس وسیله ی پرداخت قانونی در ایالات متحده است. تبدیل بیت کوین (BTC) به پرداخت قانونی به این معنی است که وقتی کسی می خواهد یک فنجان قهوه را بپردازد ، می تواند از BTC برای پرداخت آن استفاده کند. بدون اینکه یک بانک مرکزی بیت کوین را به عنوان مناقصه قانونی اعلام کند ، خطر پذیرش BTC برای صاحبان فروشگاه خواهد بود. اگر بانک مرکزی صریحاً بیت کوین را مناقصه قانونی اعلام کند ، بیت کوین به شکل رسمی به عنوان مناقصه قانونی در اقتصاد تبدیل می شود. ظهور بیت کوین و چندین ارز دیجیتال غیر متمرکز دیگر نیز باعث شده دید بانک های مرکزی به ارزهای دیجیتال جدی تر باشد و روند جایگزینی ارزهای دیجیتال به جای ارزهای فیات تسریع پیدا کند. در نتیجه، بسیاری از کشورها از جمله چین، بریتانیا، ایالات متحده و هند همگی روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) کار می کنند. در این کشورها، منطق پذیرش ارزهای دیجیتال، دستیابی به قابلیت ردیابی و کنترل بهتر هر واحد پولی در اقتصاد است. این قابلیت ردیابی به آن‌ها کمک می‌کند تا مالیات‌ها را دقیق‌تر محاسبه کنند و پول‌شویان را شناسایی کنند، اما مهم‌تر از آن، هر گونه انباشت ثروت را شناسایی کرده و سیاست‌هایی را برای حفظ آن در اقتصادشان توسعه دهند.

2_ چه عواملی به طور کلی پذیرش بیت کوین در کشور را به عنوان ارز قانونی تسریع می کند؟

معمولاً عوامل کلان اقتصادی زیادی در مسیر اتخاذ یک ارز دیجیتال به عنوان ارز قانونی کشور وجود دارد. برای اینکه بیت کوین به ارز قانونی تبدیل شود، این موانع برطرف شود. با این حال، بانک های مرکزی در حال ورود به ارزهای دیجیتال هستند. کشورهایی دارای مشکلات اساسی زیادی هستند که به سادگی نسخه دیجیتالی ارز فیات ممکن است مشکلات آنها را حل کند. برای مثال، کشورهایی مانند آرژانتین و ونزوئلا سال‌هاست که از تورم شدید رنج می‌برند و می‌توانند با نوعی ارز دیجیتال که ارزشی بسیار بیشتر از اقتصاد خودشان دارد، کار کنند. همچنین کشورهایی مانند السالوادور، پاناما، گواتمالا و هندوراس وجود دارند که درصد زیادی از تولید ناخالص داخلی آنها از طریق وجوه ارسالی تشکیل می کنند. انجام این کار محدود به موقعیت جغرافیایی نمی شود. به عنوان مثال، 24.07 درصد از تولید ناخالص داخلی السالوادور در سال 2020 از طریق وجوه ارسال شده است. نکته دیگر برای کشورها میزان ورود مالی در اقتصاد آنها است. باید گفت آزمایش های محلی برای ایجاد اکوسیستم بیت کوین در کشورهایی مانند السالوادور به موفقیت رسیده است. از آنجا که نقل و انتقالات نقدی به میزان قابل توجهی به اقتصاد کمک می کند ، ارزهای دیجیتال نه تنها می توانند در ورود مالی کمک کنند بلکه هزینه های مربوط انتقال پول را نیز کاهش می دهند. با این حال قوانین مالی اغلب باید قبل از ورود فناوری انجام شود. بدون زیرساخت های دیجیتال ، ارز دیجیتال قادر به حل مشکل خود در قوانین مالی نخواهد بود. بنابراین کدام کشورها بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفته اند و چگونه این کار را انجام داده اند؟ السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفت. علاوه بر عوامل کلان اقتصادی که در بالا توضیح داده شد، این کشور رهبری داشت که آماده آزمایش بیت کوین بود. از آن زمان ، وی سفیر وفادار cryptocurrency بوده است. دومین ایالت که بیت کوین را به عنوان مناقصه قانونی می پذیرد ، جمهوری آفریقای مرکزی (KING) است. این کشور سرشار از منابع طبیعی مانند طلا و الماس است و اقتصاد 2.3 میلیارد دلاری دارد. با این وجود ، ورود مالی در این کشور بسیار کم است و آنها به انتقال پول متکی هستند. علاوه بر پذیرش بیت کوین ، این کشور همچنین فاش کرد که 20 ٪ از خزانه دارایی خود ارز دیجیتال کرده است ، یک ارز دیجیتالی که منعکس کننده سلامت منابع طبیعی در کشور خواهد بود. شاید برای شما مفید باشد (دوره آموزش رایگان ارزهای دیجیتال).

3_ طرفین با پذیرش BTC به عنوان یک مناقصه قانونی قصد دارند به چه چیزی دست یابند؟

کشورها به سیاست پولی مؤثر به عنوان یک اهرم اصلی برای مدیریت اقتصاد خود متکی هستند. بنابراین ، آنها به یک ارز قابل اعتماد همراه با قابلیت مانور در شرایط بحرانی، نیاز دارند. کشورهای السالوادور و آفریقای مرکزی هر دو به ارزهای دیجیتال باور دارند که با استفاده از شبکه بیت کوین ، پرداخت ها ممکن است ارزان تر از روش های موجود باشد. بر اساس اقتصاد کلان ، این کشورها به طور کلی در تلاشند تا ارزش خود را در برابر ایالات متحده حفظ کنند. السالوادور فهمید که تضعیف دلار باعث آسیب بیشتر به مردم می شود. بنابراین تصمیم گرفت که BTC وارد اقتصاد خود کند تا در مورد انتقال پول بدون تأثیر نوسانات ایالات متحده، عمل کند.شاید برای شما مفید باشد (بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی).

4_ چالش های پذیرش بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی چیست؟

خطرات نقدینگی و نظارتی در مورد بازار رمزنگاری وجود دارد که یک کشور هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت قانونی، در نظر میگیرد. از آنجا که بازار رمزنگاری به بازارهای ایالات متحده بسیار مرتبط است، تغییر در سیاست فدرال رزرو بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر خواهد گذاشت. چالش دیگر شخصیت ناپایدار بازار رمزنگاری است. هنگامی که BTC با بیش از 70 ٪ از اوج رکورد خود در نوامبر 2021 سقوط کرد ، السالوادور چندین خرید را انجام داد. با این وجود ، کاهش قیمت بیت کوین بی رحمانه است. اینکه خزانه داری یک کشور با سرمایه گذاری پول شهروندان در یک دارایی متغیر که ممکن است 70-80 ٪ از ارزش خود را در شش ماه از دست بدهد، منطقی نیست و در جهت خلاف یک سیاست پیدار است. از طرف دیگر ، مقررات بیت کوین تا حد زیادی توسط تنظیم کننده های ملی اداره می شود. با توجه به ماهیت غیر متمرکز رمزنگاری ، ممنوعیت BTC در یک حوزه قضایی ملی به طور مستقیم بر وضعیت حقوقی آن در حوزه قضایی دیگر تأثیر می گذارد. پس هنگامی که کشوری مانند ایالات متحده به ارزهای دیجیتال روی بیاورد، بازار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و نتایج می تواند بر همه کشورهایی که از بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی استفاده می کنند، تأثیر بگذارد.

5_ کدام کشورها بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را ممنوع می کنند؟

ممنوعیت بیت کوین در کشورها
ممنوعیت بیت کوین در کشورها

اقتصادی جهانی مانند BTC بهترین رویکرد برای دولت ها نیست تا از شهروندان خود در برابر خطرات دارایی محافظت کنند. حفاظت از مشتریان خرده‌فروشی را می‌توان با آموزش و تنظیم قوانین کنترل‌ کننده مناسب به دست آورد. چندین ممنوعیت برای BTC، سایر ارزهای دیجیتال و استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد. چین در سال 2021 ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و این نیز بر استخراج بیت کوین تأثیر گذاشت. در نتیجه، هش بیت بیت کوین در سال 2021 کاهش یافت. اما با ظهور ماینرهای بیت کوین در ایالات متحده، صنعت روی پای خود ایستاد. در سال 2022، هند موضع محکمی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد. اگر تاریخ چیز دیگری باشد، هر بار که این طبقه دارایی در یک نقطه از جهان ممنوع شود، منطقه دیگری تحت تاثیر قرار میگیرد. بنابراین، تا زمانی که یک قانون هماهنگ جهانی برای ارزهای دیجیتال وجود نداشته باشد، مهار رشد بیت کوین و دارایی های دیجیتال به طور کلی بسیار دشوار است. کشورهایی که می خواهند ارزهای دیجیتال را برای محافظت از خرده فروشان خود استفاده کنند، بعید است این کار را انجام دهند چون یک رویکرد مشارکتی و دموکراتیک تر به آنها کمک می کند تا به هدف خود در حمایت از سرمایه گذاران خرد به دست آورند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها