5 تکنیک عالی برای سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام
سئو

اصول اولیه سئو اینستاگرام را بیاموزید و محتوای اینستاگرام خود را برای جذب فالوورهای جدید از نتایج جستجو، بهینه کنید. چگونه در دریایی که از بیش از یک میلیارد کاربر در آن است متمایز باشیم؟ سئو اینستاگرام یک راهکار عالی برای این کار است. نمایش محتوای شما در صفحات نتایج جستجو می تواند به گسترش دامنه دنبال کننده های شما کمک شایانی کند. درک نحوه عملکرد سئو در اینستاگرام برای هر کسب و کاری که می خواهد با فالوورهای جدید ارتباط برقرار کند، مهم است. بیایید به اصل مطلب برویم.

فهرست مطالب:

سئو اینستاگرام چیست؟

سئو اینستاگرام چیست
سئو اینستاگرام چیست

سئوی اینستاگرام به معنای بهینه سازی محتوای اینستاگرام شما برای نمایش در نتایج جستجو است. هنگامی که شخصی یک کلمه کلیدی یا هشتگ مرتبط را در کادر جستجوی اینستاگرام جستجو می کند، تعدادی اکانت و محتوا ظاهر می شود، اما چگونه در صدر این لیست قرار بگیریم؟

فاکتورهای رتبه بندی اینستاگرام

سئو، به طور کلی، علمی و تجربی است. سئوی اینستاگرام تفاوت زیادی با سئو سایت ندارد اما قطعا به گستردگی آن نیست. هیچ فرمول دقیقی برای رساندن حساب شما به بالای رتبه بندی جستجو وجود ندارد. خوشبختانه، اینستاگرام در مورد سیگنال هایی که برای رتبه بندی نتایج جستجو استفاده می کند، شفاق است. در اینجا نحوه تعیین اینکه افراد هنگام استفاده از نوار جستجوی اینستاگرام چه می بینند، توضیح داده ایم.

جستجوی متن در اینستاگرام

آنچه که شخص در نوار جستجو تایپ می کند مهمترین سیگنال جستجو است. بر اساس عبارات جستجو، اینستاگرام نام‌های کاربری، بایو، کپشن‌ها، هشتگ‌ها و اکانت های مرتبط را جستجو می‌کند. این برای برندها به چه معناست: باید عبارات جستجویی را که مردم برای جستجوی محتوایی مانند شما استفاده می کنند، درک کنید. Google Analytics، Hootsuite Insights و سایر ابزارهای نظارت اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند تا در مورد عباراتی که افراد برای جستجوی کار شما استفاده می‌کنند، بینشی داشته باشید.

فعالیت کاربر

فعالیت کاربر شامل هشتگ‌ها و حساب‌هایی است که کاربر دنبال کرده و با آن‌ها تعامل داشته است. اکانت‌ها و هشتگ‌هایی که کاربر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند، رتبه بالاتری نسبت به آن‌هایی دارند که با آن‌ها تعامل ندارند. در اینجا نتایج جستجو وجود دارد که من برای “سفر” از حساب اینستاگرام خودم جستجو می کنم، اکانت اینستاگرام من جایی است که بسیاری از سفرنامه نویسان و مارک های مسافرتی را دنبال می کنم و با آنها تعامل دارم:

فعالیت کاربر
فعالیت کاربر

من هر چهار نتیجه جستجو را دنبال می کنم و در گذشته با همه آنها تعامل داشته ام. در اینجا بهترین نتایج برای همان عبارت جستجو – “سفر” – از حساب دوم اینستاگرام من است، جایی که من حساب های بسیار کمتری را دنبال می کنم و روی سفر تمرکز نمی کنم:

قانون سرچ اینستاگرام
قانون سرچ اینستاگرام

چهار حساب پیشنهادی اول کاملاً متفاوت هستند. از آنجایی که من سابقه فالو کردن و تعامل با اکانت های مسافرتی از آن پروفایل اینستاگرام را ندارم، اینستاگرام برای اجرای نتایج باید به سیگنال های دیگری تکیه کند. این برای برندها به چه معناست: باز هم، همه چیز در مورد research است. هشتگ‌هایی را که مخاطبان هدف شما احتمالاً استفاده می‌کنند و با آن‌ها تعامل دارند را درک کنید و با پست های خود به اشتراک بگذارید. شخصی که از جستجو استفاده می کند، احتمالاً محتوای برندی را که قبلاً با آن تعامل داشته است، می بیند، حتی اگر (هنوز) آن برند را دنبال نکرده باشد. ۲۳ نکته برای افزایش تعامل در اینستاگرام

سیگنال های محبوب

محتوایی که قبلاً محبوب بوده است احتمالاً در نتایج جستجو رتبه بالایی خواهد داشت. اینستاگرام با استفاده از سیگنال‌هایی مانند تعداد کلیک‌ها، لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و دنبال‌کردن یک حساب، هشتگ یا مکان، محبوبیت را تعیین می‌کند. این برای برندها چه معنایی دارد: در زمان مناسب پست کنید تا فوراً باعث ایجاد تعامل شود. این تعامل اولیه نشان دهنده محبوبیت است و research را تقویت می کند. Hootsuite می تواند به اختصاص بهترین زمان برای ارسال پست را به شما معرفی کند.

5 تکنیک برای سئو اینستاگرام

تکنیک های سئو اینستاگرام
تکنیک های سئو اینستاگرام

1_ پروفایل خود را برای research بهینه کنید

پروفایل اینستاگرام شما بهترین مکان برای گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط و عبارات جستجو است. سئوی بیو اینستاگرام با نام کاربری اینستاگرام شروع می شود. یک نام و یک نام نمایه مرتبط با محتوای خود انتخاب کنید. اگر با نام تجاری خود شناخته شده اید، اینجا بهترین مکان برای آن است. اگر در نام یا نام نمایه فضایی برای کلمه کلیدی وجود دارد، آن را نیز وارد کنید. توجه داشته باشید که همه حساب‌هایی که در برترین نتایج جستجوی سفر من ظاهر شدند – از هر دو اکانت – شامل کلمه “سفر” در نام، نام نمایه یا هر دو هستند.

research اینستاگرام
research اینستاگرام

همچنین، حتما کلمات کلیدی مرتبط را در بایو خود بگنجانید. تو کی هستی و چی هستی؟ مردم (و موتور جستجوی اینستاگرام) چه نوع محتوایی را می توانند در اکانت تو بیابند؟ در نهایت مطمئن شوید که کلمات به کار رفته در بایو به شغل شما مرتبط است. حساب‌های Business و Creator می‌توانند یک لوکیشن اضافه کنند، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، این یک دلیل دیگر برای تغییر به یک حساب professional است. برای افزودن آدرس به اینستاگرام، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و روی نماد پروفایل خود کلیک کنید. روی Edit Profile و سپس Contact Options ضربه بزنید. آدرس خود وارد کنید. در صورت لزوم می توانید آدرس خیابان خاص خود را وارد کنید یا فقط از شهر خود استفاده کنید. مطمئن شوید که نوار Display contact info روشن است.

افزودن آدرس در اینستاگرام
افزودن آدرس در اینستاگرام

مکان شما فقط در صفحه نمایه شما در برنامه ظاهر می شود، نه نسخه وب اینستاگرام. اما هنگامی که آن را به حساب خود متصل می کنید، بدون توجه به اینکه مخاطبان شما از برنامه یا وب استفاده می کنند، سیگنال رتبه بندی برای موتور جستجوی اینستاگرام ارسال می شود. شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: E-A-T گوگل چیست

2_ استفاده از هشتگ مناسب

اگرچه برای مدت طولانی به عنوان یک ترفند داخلی برای جمع آوری پست های مرتبط در نظر گرفته می شد، اما اینستاگرام اکنون نشان داده است که کلمات کلیدی و هشتگ ها باید مستقیماً در کپشن ظاهر شوند تا بر نتایج جستجو تأثیر بگذارند. آنها همچنین اخیراً نکات خاصی را برای نمایش در نتایج جستجو به اشتراک گذاشته اند:

  • فقط از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.
  • از ترکیبی از هشتگ‌های معروف و خاص(بر اساس برند یا کمپین) استفاده کنید.
  • برای هر پست از 3 تا 5 هشتگ انتخاب کنید.
  • از هشتگ های نامناسب یا بیش از حد استفاده نکنید.

کاربران اینستاگرام از توصیه به محدود کردن تعداد هشتگ ها معمولا تعجب می کنند. از این گذشته، اینستاگرام حداکثر امکان گذاشتن 30 هشتگ در هر پست را امکان پذیر می کند. اما توصیه اینستاگرام واضح است: “از هشتگ های زیاد استفاده نکنید – افزودن 10 تا 20 هشتگ به شما کمکی به توزیع اضافی نمی کند.”

بنابراین، بهترین هشتگ ها سئو اینستاگرام کدام اند؟ این به کسب و کار شما و مخاطبان شما بستگی دارد. برای درک هشتگ هایی که در واقع باعث افزایش ترافیک به پست های شما می شوند، به Insights اینستاگرام خود نگاهی بیندازید. اطلاعات بینش برای هر پست به شما می گوید که چند بار آن پست توسط هشتگ ها نشان داده شده است.

تنظیمات هشتک اینستاگرام
تنظیمات هشتگ اینستاگرام

اگر از چندین هشتگ استفاده کرده اید، اینستاگرام آنالیتیکس دقیقاً به شما نمی گوید که کدام یک از هشتگ بهترین عملکرد را انجام داده است. اما اگر به 3 تا 5 هشتگ توصیه شده پایبند باشید، باید بتوانید تعیین کنید که کدام یک به طور مداوم باعث ایجاد ترافیک در طول زمان می شوند. همچنین می‌توانید از گوش دادن به حرف های دنیای واقعی استفاده کنید تا بفهمید مخاطبان هدف، رقبا و تأثیرگذاران در صنعت شما از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند. در نهایت، می توانید از نوار جستجوی اینستاگرام برای کشف کلمات کلیدی محبوب استفاده کنید و ببینید افرادی که دنبال می کنید به کدام هشتگ علاقه مند هستند.

کلمات کلیدی مناسب
هشتگ مناسب

3_ از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

در گذشته، اینستاگرام کلمات کلیدی موجود در کپشن را در نظر نمی گرفت، اما به نظر می رسد این موضوع تغییر کرده است. در حال حاضر اینستاگرام به طور خاص توصیه می کند کلمات کلیدی مربوطه را برای کمک به Discoveryدر کپشن استفاده کنید. این امر به این دلیل است که آنها نحوه نمایش نتایج جستجو را تغییر می دهند. در گذشته، نتایج جستجو فقط شامل حساب های مربوطه، علائم طبقه بندی و مکان ها بود. اکنون، نتایج جستجو شامل صفحاتی برای مرور کلمات کلیدی است. این خبر عالی برای برند های کمتر شناخته شده است، زیرا این فرصت را به افراد می دهد تا بدون جستجوی نام حساب کاربری شما، محتوای شما را پیدا کنند.

کلمات کلیدی برای اینستاگرام
کلمات کلیدی برای اینستاگرام

با کلیک بر روی هر یک از نتایج، صفحه کامل محتوا برای مرور باز می شود. هر یک از صفحات نتایج کلمات کلیدی عمدتا صفحه هدف برای آن کلمه کلیدی خاص است. برگه Tabs می تواند به شما در کشف رایج ترین هشتگ ها برای هر کلمه اصلی کمک کند.

نمونه سرچ اینستاگرام
نمونه سرچ اینستاگرام

بنابراین، چگونه کلمات هدفمند اصلی خود را انتخاب می کنید؟ ابزارهای تجزیه و تحلیل بینش بیشتری به شما می دهند. به عنوان مثال، از Google Analytics برای دیدن کلمات کلیدی که باعث ترافیک وب سایت شما می شوند، استفاده کنید. آنها احتمالاً کاندیدای خوبی برای آزمایش در پست های اینستاگرام شما هستند. Hootsuite Insight ارائه شده توسط Brandwatch یکی دیگر از ابزارهای خوب کشف کلمات کلیدی است. از ویژگی cloud feature استفاده کنید تا کلمات رایج مورد استفاده در رابطه با برند، صنعت یا هشتگ های خود را بیابید.

ابزار سئو اینستاگرام
ابزار سئو اینستاگرام

4_ متن جایگزین (alt text) را به عکس ها اضافه کنید

متن جایگزین در اینستاگرام درست مانند متن جایگزین در سایت است. این یک توصیف متنی از یک تصویر یا ویدیو است که محتوا را برای افرادی که اینترنت آنها اختلال دارد، قابل دسترس می کند. همچنین در صورتی که خود تصویر بارگذاری نشود، متن جایگزین ارائه می شود. متن جایگزین اینستاگرام همچنین این مزیت را دارد که به اینستاگرام کمک می کند تا موضوع محتوای شما را بهتر درک کند و در نتیجه بهتر بفهمد که آیا برای یک جستجوی خاص مناسب است یا خیر. اینستاگرام از فناوری تشخیص اشیا استفاده می کند تا به طور خودکار شرحی از هر عکس را برای کسانی که از صفحه خوان استفاده می کنند ایجاد کند. این اطلاعات همچنین اطلاعاتی را در مورد محتوای عکس شما در اختیار الگوریتم اینستاگرام و نتایج جستجو قرار می دهد. البته، متن جایگزین خودکار هرگز به اندازه متن جایگزین تولید شده توسط انسان دقیق نخواهد بود. به عنوان مثال، در اینجا متن جایگزین ایجاد شده خودکار برای عکسی است که در اینستاگرام پست کرده اید.

ویژگی alt اینستاگرام
ویژگی alt اینستاگرام

متن جایگزین به طور خودکار برای تصویر یک زنبور و یک گل تولید می شود (توجه: می توانید متن جایگزین تولید شده به طور خودکار را با اجرای یک صفحه خوان در تلفن یا رایانه خود بررسی کنید) عکس به وضوح یک زنبور عسل است، اما متن جایگزین اینستاگرام روی آن برچسب «گل و طبیعت» گذاشته است. در حالی که من از کلمه زنبور عسل در کپشن خود استفاده می‌کردم، ارائه متن جایگزین سفارشی در اینجا تجربه بهتری را برای کسانی که دارای اختلال اینترنت هستند ایجاد می کرد و همچنین سیگنال‌های سئو اینستاگرام را با متن جایگزین بهتر ارسال می‌کرد. شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟

آموزش افزودن متن جایگزین در اینستاگرام

افزودن متن جایگزین در اینستاگرام
افزودن متن جایگزین در اینستاگرام

برای افزودن متن جایگزین هنگام پست یک تصویر، روی تنظیمات پیشرفته در پایین صفحه ضربه بزنید.

افزودن متن جایگزین در اینستاگرام
افزودن متن جایگزین در اینستاگرام

در بخش Accessibility، بر روی Write Alt text کلیک کنید و با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، توضیحی از تصویر اضافه کنید.

تنظمیات alt اینستاگرام
تنظمیات alt اینستاگرام

برای افزودن متن جایگزین به عکس موجود، عکس را باز کنید و روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و سپس روی Edit ضربه بزنید. در سمت راست پایین تصویر، روی Edit Alt Text ضربه بزنید. متن جایگزین را در عکس فعلی ویرایش کنید.

اضافه کرد ویژگی alt در اینستاگرام
اضافه کرد ویژگی alt در اینستاگرام

متن جایگزین را وارد کنید، سپس روی علامت آبی رنگ ضربه بزنید. این متن جایگزین جدید دقیق‌تر است و شامل کلمات کلیدی است که افراد ممکن است برای جستجوی محتوایی مانند این استفاده کنند. این یک استراتژی آسان برای بهبود سئو اینستاگرام است.

5_ یک حساب کاربری با کیفیت داشته باشید

نتایج جستجوی اینستاگرام نیز بر اساس دستورالعمل های توصیه های اینستاگرام است. این بدان معناست که حساب‌هایی که با این دستورالعمل‌ها مغایرت دارند، در پایین نتایج جستجو ظاهر می‌شوند یا اصلاً در جستجو ظاهر نمی‌شوند. به خاطر داشته باشید که دستورالعمل های توصیه ها سختگیرانه تر از دستورالعمل های جامعه هستند. به طور خلاصه، اگر دستورالعمل های انجمن را نقض کنید، محتوای شما به طور کامل از اینستاگرام حذف می شود. اگر دستورالعمل‌های توصیه‌ها را زیر پا بگذارید، محتوای شما همچنان در پلتفرم ظاهر می‌شود، اما پیدا کردن آن برای کابران سخت‌تر خواهد بود. جستجوی اینستاگرام از توصیه محتوایی با «کیفیت پایین، قابل اعتراض یا حساس» و همچنین محتوایی که «ممکن است برای بینندگان جوان‌تر نامناسب باشد» اجتناب می‌کند. برخی از مثال های خاص از کارهایی که نباید انجام داد عبارتند از:

  • Clickbait or engagement bait
  • Exaggerated health claims
  • Unoriginal content copied from another source
  • Misleading claims or content
  • Buying fake likes

در مورد گزینه آخر باید بگوییم که خرید فالوور اینستاگرام از یک پنل خدمات شبکه های اجتماعی که فالوور و لایک های با کیفیتی ارائه دهد، بسیار سخت است. زیرا پنل های بی کیفیت زیادی وجود دارد. پیشنهاد ما به شما، استفاده از پنل خدمات شبکه اجتماعی نیلانت می باشد که می توانید در آن تمام خدمات شبکه های اجتماعی خود را (مانند: خرید سابسکرایب یوتیوب، خرید فالوور اینستاگرام، خرید فالوور توییتر و…) در یک جا سفارش دهید و مدیریت کنید. همچنین سرویس های ضمانتی این پنل، تضمین می کنند که فالوور و لایک های تهیه شده واقعی و غیرقابل ریزش می باشند. همچنین می توانید از Hootsuite برای برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام در بهترین زمان، پاسخ به نظرات، ردیابی رقبا و سنجش عملکرد استفاده کنید.

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

واقعا مقاله فوق العاده ای بود مرسی

کاربردی، جامع و مفید بود ممنون

سئو اینستاگرام رو خودتون هم انجام می دید ؟

برای تبلیغات اینستاگرام سرویسی دارید؟

بالاخره فالوور هم بخریم یا نخریم؟