15 تا از بهترین ابزار های آنالیز اینستاگرام

بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام
اینستاگرام

بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام

شاید برای شما سوال باشد که بهترین ابزار های آنالیز اینستاگرام چه ابزارهایی هستند و یا شامل چه ترفند هایی می شوند. شبکه ی اجتماعی اینستاگرام در بین پلتفرم های دیگر بالاترین نرخ تعامل را دارد. از این رو به بستری برای تبلیغات کسب و کار های مختلف تبدیل شده است. البته که برای کسب بیشترین سود از این بستر نیاز دارید تا ابزارهای آنالیز اینستاگرام را به خوبی بشناسید. در اینستاگرام به طور کلی سه نوع حساب وجود دارد، حساب های شخصی (Personal Account) که عمده ی مردم از این حساب ها استفاده می کنند؛ حساب های تجاری (Business Account) که مخصوص کسب و کار ها هستند و حساب های سازندگان (Creator Account) که این قابلیت از سال 2018 فعال شده و همانند حساب های تجاری است ولی ویژگی های بیشتری دارد. هر کدام از این حساب ها به آنالیز مختص به خود احتیاج دارند. ابزارهای آنالیز اینستاگرام برای این هستند که بدانید آیا اقدامات شما برای رشد پیج موثر بوده است یا خیر. در این مقاله با نیلانت همراه باشید تا با ابزار های آنالیز اینستاگرام آشنا شوید.

 

1- اینسایت اینستاگرام (Instagram Insights)

سرمایه گذاری بر روی اینستاگرام
سرمایه گذاری بر روی اینستاگرام

یکی از مهم ترین ابزار آنالیز اینستاگرام، اینسایت است. اگر اکانت شخصی خود را به تجاری و یا سازنده تغییر دهید این قابلیت را از طریق تنظیمات پیج خود خواهید دید. اینسایت ابزاری است که با آن می توانید تمامی آمار و بازدید پست ها را ببینید. هنگامی که شما این قابلیت را باز کنید با سه گزینه مواجه خواهید شد که به شکل زیر می باشند.
محتوا (Content): در این جا می توانید میزان تاثیرگذاری پست های مختلف خود را به ترتیب ببینید.

فعالیت (Activity): این قسمت به شما میزان بازدید افراد از پیجتان را نشان می دهد. در واقع شما با چک کردن این قسمت می توانید ببینید ک چند اکانت وارد پیج شما شده اند و اگر عدد ریچ (reach) مثبت باشد نشان دهنده ی رشد پیج شما است.

حاضرین (Audience): این قسمت مربوط به رفتار فالوئر های شما است و این که چه روز ها و چه ساعت هایی بیشتر فعالیت دارند را نشان می دهد. شما با استفاده از این قابلیت می توانید تصمیم بگیرید که در چه روز و ساعتی پست های خود را به اشتراک بگذارید.

2-Social Fox

یکی از ابزار آنالیز اینستاگرام Social fox است. این ابزار حرفه ای از بهترین ابزار های آنالیز اینستاگرام محسوب می شود. شما با استفاده از این ابزار می توانید صفحه ی اینستاگرام خود را به طور کامل آنالیز کنید. این ابزار به شما نشان می دهد چه چیزهایی برای فالوور های شما جذاب هستند. هچنین می توانید کار هایی که رقبای شما در اینستاگرام انجام می دهند را ببینید و از موفقیت ها و اشتباهات آن ها درس بگیرید. نکته ی جذابی که در این برنامه وجود دارد این است، که داده های دریافتی را به نمودار ها تبدیل می کند تا همه چیز به صورت گرافیکی و قابل فهم باشد. البته لازم به ذکر است که استفاده از این ابزار رایگان نیست.

3-Brandwatch

برندواچ یکی از معروف ترین ابزار های آنالیز اینستاگرام است. این ابزار تمامی اطلاعات مربوط به شبکه های اجتماعی را بایگانی می کند و آن ها را به منظور فراهم کردن اطلاعات و ملزومات در اختیار شرکت ها قرار می دهد. اگر به دنبال یک ابزار آنالیزی هستید که تمام اطلاعات وب را با توجه به نیازتان در اختیارتان قرار دهد، بی شک برندواچ را انتخاب کنید.

4-Keyhole

Keyhole یکی از ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام است. یادگیری این ابزار بسیار ساده است و آنالیز جامعی را به شما نشان می دهد. با استفاده از این ابزار هر جا نامی از شما برده شود سریعا اعلانی برای تان نشان داده می شود. همچنین می توانید خود را با رقبایتان مقایسه کنید و هشتگ ها و کمپین ها را رهگیری کنید.

5-Hootsuite

یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار آنالیز اینستاگرام Hootsuite است. این ابزار تمامی فعالیت ها و اطلاعات لازم در گذشته ی شما را نمایش می دهد و معیار های مختلف را برای شما مقایسه می کند تا عملکرد حساب خود را با توجه به زمان های مختلف ببینید. اما توجه کنید که استفاده از این ابزار تنها به مدت 30 روز رایگان است.

6-Iconosquare

Iconpsquare یکی از ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام است. با استفاده از این ابزار می توانید پست ها و استوری هایی که در 30 روز اخیر منتشر کرده اید را آنالیز کنید و نرخ تعامل فالوئر های خود را ببینید. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید پست های خود را زمان بندی کنید.

7-Socialbakers

Socialbakers از بهترین ابزار های آنالیز اینستاگرام می باشد. اما متاسفانه استفاده از آن رایگان نیست، البته که شما با خرید اشتراک آن می توانید چندین پروفایل را به آن اضافه کنید و از خدمات یکسانی بهره ببرید. به همین دلیل است که بسیاری از سوشال مارکترها و دارندگان پنل خدمات شبکه اجتماعی از آن استفاده می کنند. از خدمات این ابزار می توانیم به قابلیت زمان بندی برای اشتراک گذاری پست ها و آنالیز کامل پیج اینستاگرام و چیدن استراتژی مناسب، اشاره کنیم.

8-Union Metrics

این ابزار آنالیز اینستاگرام به شما می گوید که چه ساعاتی در روز برای انتشار محتوای شما مناسب می باشد. هم چنین با استفاده از این ابزار می توانید هشتگ های متناسب با پیج خود را بشناسید و متوجه شوید که مخاطبان شما بیشتر چه محتوایی را می پسندند. این ابزار اطلاعاتی قابل اطمینان دارد که آن ها را به صورت نموداری به شما عرضه می کند.

9- Hype Auditor

Hype Auditor یکی از ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام است. این ابزار شامل یک بانک اطلاعاتی بسیار گسترده است. استفاده از این ابزار برای آنالیز اینستاگرام کار راحتی است و برای اینکه رقبای خودتان ارزیابی کنید بسیار مفید است.

10- Hashtagify

اگر شما صفحه ی کاری داشته باشید قطعا از هشتگ ها استفاده کرده اید و هم چنین از میزان اهمیت شان و تاثیر شان بر روی بازدید پست ها مطلع هستید. اخیرا به دلیل افزایش پیج های کاری، جذب بازدید از هشتگ ها کار سخت و تخصصی شده است. شما با استفاده از Hashtagify می توانید آنالیزی کامل و دقیق از هشتگ هایتان به دست آورید. همچنین می توانید هشتگ های مورد استفاده اینفلوئنسر های مختلف را ببینید و نحوه استفاده از آن ها را در طول زمان بیاموزید. اگر به دنبال رشد پیج خود هستید از این ابزار رایگان آنالیز اینستاگرام استفاده کنید.

11-social blade

این ابزار یکی از بهترین ابزار های آنالیز اینستاگرام است و با استفاده از آن می توانید نقاط ضعف و قوت پیج خود را پیدا کنید. این ابزار لیستی از پیج هایی که بیشترین فالوئر را دارند به شما نشان می دهد که می توانید از آن برای تولید محتوا و جذب مخاطب استفاده کنید. استفاده از این ابزار رایگان و بسیار راحت می باشد، فقط کافی است که آیدی صفحه ی را وارد کنید.

12- later

Later یکی دیگر از ابزار آنالیز اینستاگرام است. در واقع این ابزار به صورت مستقیم صفحه ی شما را آنالیز نمی کند، بلکه محتوای شما را آنالیز و بررسی می کند. این ابزار بهترین زمان را برای انتشار محتوای شما انتخاب می کند که این امر تاثیر به سزایی بر روی بازدید پست شما دارد. شما با استفاده از این ابزار می توانید چندین لینک مختلف را در یک لینک قرار دهید و ازآن در بایو صفحه ی خود استفاده کنید.

13-Loomly

این ابزار آنالیز اینستاگرام، ایده های خیلی خوب و منحصر به فردی برای مدیریت صفحه ی اینستاگرام شما و هم چنین انتشار پست های تان دارد. این قابلیت باعث می شود تا نرخ تعامل در صفحه ی شما رشد کند. شما با استفاده از این ابزار می توانید آنالیزی کامل و بی عیب و نقص از پیج خود داشته باشید.

14-Analisa

بدون شک یکی از کامل ترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام Analisa است. این ابزار با آنالیز کردن صفحه ی شما نه تنها داده های مربوط به فعالیت تان را در اختیارتان می گذارد بلکه برای درک بهتر شما از این داده ها تمامی معانی آن ها را می گوید و تجزیه و تحلیل می کند. این ابزار دو نوع گزارش بر مبنای حساب و هشتگ ها تهیه می کند. در این گزارش ها می توانید آمار کاملی از نرخ تعامل، تگ ها و منشن ها، فعالیت، تجزیه و تحلیل پست ها، میانگین لایک ها و کامنت ها و بیشترین میزان استفاده از هشتگ ها را ببینید.

15-Quintly

Quintly یکی دیگر از ابزار های آنالیز اینستاگرام است که با استفاده از آن می توانید محتوای صفحه ی اینستاگرام خود و تعامل ایجاد شده با پست ها و هم چنین جزئیات استفاده از فیلتر ها را آنالیز و تحلیل کنید.

 

بهترین ابزار های آنالیز ایسنتاگرام

بهترین ابزار های آنالیز ایسنتاگرام
بهترین ابزار های آنالیز ایسنتاگرام

جمع بندی و سخن پایانی

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به عنوان یک شبکه ی اجتماعی بسیار پر طرفدار شناخته می شود که این امر موجب این شده است که بسیاری از افراد از آن کسب درآمد کنند و به ثروت خوبی برسند، پس بهتر است قدرت این شبکه را دست کم نگیرید و با استفاده از سئو اینستاگرام و توجه به ابزارهای معرفی شده برای آنالیز اینستاگرام، پیج خود را ارتقاء دهید. شما می توانید با فکر کردن و خلق ایده های نو پیشرو در خدماتتان باشید پس نا امید نشوید و با استفاده از این ابزارهای ساده به سوی هدف خود پیش بروید. البته اگر در خصوص تعداد فالوئرهایتان برای شروع کسب و کار خود نگران هستید، به شما این اطمینان را می دهیم که نیلانت با پنل خدمات شبکه اجتماعی خود، خرید فالوور اینستاگرام به صورت فالوور واقعی را برای شما را تضمین می کند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها