23 نکته برای افزایش تعامل در اینستاگرام

افزایش تعامل در اینستاگرام
اینستاگرام

آیا نمی دانید چگونه استراتژی اینستاگرام خود را بهبود ببخشیده و تعامل خود را افزایش دهید؟ این 23 نکته تمام چیزی است که شما نیاز دارید. در حال حاضر، اینستاگرام محبوب ترین رسانه اجتماعی برای بازاریابان است. زیرا 13٪ از همه افراد روی زمین از آن استفاده می کنند. و 80٪ از آنها مارکتر ها هستند. به گفته اوبرلو، تعامل، که با لایک، اشتراک گذاری، و نظرات سنجیده می شود، برای اینستاگرام نرخ 4.21 درصد است. این رقم 10 برابر بیشتر از فیس بوک، 54 برابر بیشتر از پینترست و 84 برابر بیشتر از توییتر است. بازاریابان فعال به دنبال راه هایی برای افزایش تعامل در اینستاگرام هستند. به همین دلیل است که ما این 23 نکته را گردآوری کرده‌ایم تا مطمئن شویم کمپین‌های بازاریابی ارگانیک و پولی شما به موفقیت می‌رسند.

23 نکته برای افزایش تعامل اینستاگرام

 1. به طور مداوم پست کنید.
 2. موعظه نکنید، در عوض داستان بگویید.
 3. یک برند قوی بسازید.
 4. فید اینستاگرام باید از نظر بصری سازگاری داشته باشد.
 5. هشتگ های صحیح را انتخاب کنید.
 6. بر محتوای تولید شده توسط کاربر تمرکز کنید.
 7. طیف کاملی از فرمت های ویدیویی اینستاگرام را کاوش کنید.
 8. از کپشن های ویدیویی اینستاگرام و کپشن های بسته استفاده کنید.
 9. Reel اینستاگرام را فعال کنید.
 10. فیلترهای AR را از اینستاگرام بپذیرید.
 11. از فرمت های تبلیغات ویدیویی اینستاگرام استفاده کنید.
 12. گیف ها را امتحان کنید.
 13. از ترافیک اینستاگرام برای افزایش بازدید سایت استفاده کنید.
 14. از سئو برای “برنده شدن” در اینستاگرام استفاده کنید.
 15. برای ایجاد اعتبار برند با میکرو اینفلوئنسرها همکاری کنید.
 16. یک مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید.
 17. فالوورهای اینستاگرام را به مشترکین ایمیل تبدیل کنید.
 18. استوری های اینستاگرام را در آغوش بگیرید.
 19. یک لینک به استوری اینستاگرام اضافه کنید.
 20. از ایموجی ها به طور موثر استفاده کنید.
 21. پیج اینستاگرام خود را در سایر حساب های اجتماعی تبلیغ کنید.
 22. CTA ها را در همه جا اضافه کنید.
 23. ردیابی کنید و از بهترین محتوای اینستاگرام خود ایده بگیرید.

1. به طور مداوم پست کنید

افزایش تعامل در اینستاگرام
افزایش تعامل در اینستاگرام

برندها برای جذب فالوور و افزایش نرخ تعامل باید فعال باشند، اما چقدر فعال هستند؟ طبق مطالعات، میانگین مناسب 1-2 پست ثابت در روز است. به این ترتیب، فید شما تازه و مرتبط می ماند و فرصت های بیشتری برای جلب توجه به محتوای خود دارید. دانستن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام نیز بسیار مهم است، به خصوص وقتی صحبت از جدول زمانی الگوریتمی اینستاگرام به میان می آید. بسته به پیج شما، زمان های پیشنهادی ارسال پست اینستاگرام، می تواند بسیار متفاوت باشد. ممکن است بیشتر فالوور های بعضی افراد 12 ظهر فعال باشند و فالوور های فرد دیگری 9 شب، این ناهماهنگی می تواند سردرگمی برای برنامه ریزی محتوا ایجاد کند.
به FashionNova و National Geographic نگاه کنید. FashionNova، یک خرده‌فروش آنلاین دنیای مد است که به طور متوسط 30 بار در روز پست می‌گذارد، تقریباً هر 30 دقیقه یک پست! این موضوع ممکن است زیاد جالب به نظر نرسد، اما 17.3 میلیون دنبال کننده این برند به نظر نمی رسد ناراضی باشند. با این تعداد فالوور، نرخ تعامل 0.07٪ است. ارسال حداکثر 30 بار در روز تضمین می کند که مخاطبان هدف حداقل برخی از پست های Fashion Nova را هر روز ببینند. از سوی دیگر، نشنال جئوگرافیک بر استراتژی بسیار متعارف تری متکی است: این برند 5 تا 7 بار در روز پست می گذارد. با 135 میلیون فالوور، نرخ تعامل 0.24٪ است. بنابراین، چوب جادویی برای بهترین زمان یا میزان ارسال در اینستاگرام وجود ندارد. کاری که شما باید انجام دهید این است که با استفاده از ویژگی Insights در حساب کاربری اینستاگرام یا Creator خود، عادات فالوور های پیج خود را کشف کنید. این به شما کمک می‌کند تشخیص دهید که فالوورهای شما چه زمانی فعال‌تر هستند و به شما امکان می‌دهد بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید و اطمینان حاصل کنید که پست‌های شما همچنان در بالای فیدهای فالوور هایتان ظاهر می‌شوند.


2. موعظه نکنید، در عوض داستان بگویید

رشته استوری داستانی
رشته استوری داستانی

اینستاگرام مملو از پیام‌های نامرغوب است، برخی افراد فراموش می‌کنند این شبکه اجتماعی یک «پلت‌فرم الهام‌بخش بصری» است. شما باید مخاطبان را از طریق تصاویر، ویدیو و متن مجذوب خود کنید، نه اینکه فقط به آنها تبلیغات نشان دهید. برای افزایش نرخ تعامل، داستان‌نویس شوید و از طریق کپشن‌ها، ویدیوها، استوری‌های اینستاگرام و نمایه خود، «داستان‌های خرد» را ارائه دهید. مردم امروز مشتاق ارتباط هستند و داستان سرایی یکی از راه‌های ایجاد این تجربه است. وقتی مردم با محتوای شما ارتباط عاطفی احساس می کنند، احتمال بیشتری دارد که آن را بپذیرند و با همسالان خود به اشتراک بگذارند. برای الهام گرفتن، داستان سرایان خلاق اینستاگرام مانند Airbnb، Red Bull، Lego، Patagonia و Nike را دنبال کنید. همچنین می توانید این نمونه ها را مشاهده کنید تا به خلاقیت خود کمک کنید. یکی از راه‌های وارد کردن عناصر داستان سرایی در استراتژی اینستاگرام، اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر است که با برند شما طنین‌انداز می‌شود. عنوان‌های فرعی طولانی‌تر با عناصر داستان سرایی، قدرتمند هستند زیرا به برندها اجازه می‌دهند صمیمی تر ظاهر شوند و ارتباطات عمیق‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنند. اگر داستان سرایی را به خوبی انجام دهید، افراد زمانی بیشتری را در پست های شما سپری می کنند و اینستاگرام این موضوع را متوجه می شود. کپشن های طولانی تبدیل به یک روند شده است، اولین بار توسط اینفلوئنسرها با استفاده از کپشن اینستاگرام به عنوان میکرو بلاگ پذیرفته شد. به گفته اینفلوئنسر اینستاگرام، کریستینا گالباتو، که با برندهایی مانند Revolve، Four Seasons و Olay کار کرده است، “کپشن های میکروبلاگی عالی هستند زیرا بسیار جذاب هستند و به شما در الگوریتم کمک می کنند. “با استفاده از قالب‌های محتوای مختلف مانند داستان‌ها، IGTV، ویدیوها، عکس‌ها و شرح‌ها، آن را به درستی پیاده کنید.


3. یک برند قوی بسازید

وضوح، خلاقیت و ثبات، بهترین راه برای کسب و کارهایی است که به دنبال ایجاد آگاهی از برند در اینستاگرام هستند. یک رویکرد نامنظم و کثیف قطعا کار نمی کند. سعی کنید روی بخش های اصلی مانند ارائه نمایه خود، ایجاد الگوهای سبک که تصاویر شما را تازه نگه می دارد و تسلط بر استفاده از هشتگ ها تمرکز کنید. همچنین باید به طور منظم با فالوورهای خود در ارتباط باشید تا تعامل و وفاداری ایجاد کنید. با برنامه ریزی فرآیندهای خود، می توانید یک برند مثبت و ثابت را به مخاطبان هدف خود ارائه دهید.


4. فید اینستاگرام باید از نظر بصری سازگاری داشته باشد

فید با طراحی سازگار
فید با طراحی سازگار

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است که به محتوای زیبایی‌ پاداش می‌دهد. قلب اینستاگرام محتوای بصری است و هرگز تغییر نخواهد کرد. امروزه، کاربران به سمت بیان معتبر و دیدگاه های متنوع گرایش پیدا می کنند. یکی از جنبه های محبوب کاهش انعکاس و افزایش روشنایی عکس ها، بدون لمس بیش از حد رنگ ها است که منجر به ظاهری طبیعی می شود. برخی از افراد حتی “بدون ویرایش” را انتخاب می کنند. اما مهم‌تر از پیروی از یک سبک ویرایش خاص، داشتن یک خوراک بصری سازگار است. بر اساس گزارش رسانه‌های اجتماعی وب‌دام، ۶۰ درصد از برندهای با عملکرد برتر در اینستاگرام هر بار که پست می‌کنند ظاهر ثابتی دارند. ظاهر شما باید با هویت برند شما مطابقت داشته باشد و برای مخاطبانی که می خواهید جذب کنید جذاب باشد.
Glossier با ارسال عکس‌های محصول، نمای نزدیک و میم‌هایی که صریح و طبیعی هستند، سازگار و معتبر است. بدون ویرایش فانتزی و عکاسی حرفه ای، محتوای شما واقع بینانه و قابل دسترس به نظر می رسد. برای دستیابی به ظاهری ثابت (چه به دنبال حسی زیبا باشید و چه به دنبال پست های بدون ویرایش)، استفاده از برنامه‌های ویرایش عکس مانند VSCO Cam و Adobe Lightroom بسیار مهم است. برنامه‌های دوربین قدیمی مانند Huji Cam که عمداً به عکس‌های شما دانه و گرد و غبار اضافه می‌کنند، می‌توانند زیبایی فوق العاده ای را به شما ارائه دهند.


5. هشتگ های مناسب را انتخاب کنید

انتخاب بهترین هشتگ‌ها برای پست‌های اینستاگرام می‌تواند بین نمایش به عنوان پست برتر یا فرو رفتن در انتهای فید، تفاوت ایجاد کند. هشتگ های خود را خیلی عمومی کنید، به گفته برخی، پست هایی با بیش از 11 هشتگ بیشترین تعامل را دارند. حتی یک هشتگ می‌تواند میزان تعامل در پست شما را تا 12.6 درصد افزایش دهد. برای کمک به تصمیم گیری در مورد تعداد مناسب برای برند خود، مشخص کنید که رقبا و تأثیرگذاران صنعت شما معمولاً از چه تعداد هشتگ استفاده می کنند، سپس با حجم های مختلف هشتگ هارا در پست های خود آزمایش کنید تا زمانی که بهترین نقطه خود را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که الگوریتم اینستاگرام رفتار “هرزنامه” را جریمه می کند، بنابراین تعداد و نوع هشتگ هایی را که استفاده می کنید را تغییر دهید. مطمئن شوید که هشتگ هایی که انتخاب می کنید واقعاً به پست شما مربوط است. یک هشتگ برند اغلب بخش مهمی از استراتژی بازاریابی موفق در اینستاگرام است. بهترین هشتگ برند آن است که کوتاه باشد و به راحتی به خاطر سپرده شود. همچنین می توانید برای یک کمپین یا رقابت خاص هشتگ ایجاد کنید. به عنوان مثال برند ورزشی Athleta را در نظر بگیرید. این برند هشتگ مناسبی را انتخاب کرد و در نتیجه یک کمپین متحرک و چشمگیر داشت که توانست وجهه برند را بالا ببرد.

نمونه پیچ اینستاگرام
نمونه پیچ اینستاگرام

6.7. طیف کاملی از فرمت های ویدیویی اینستاگرام را کاوش کنید

یک تصویر ممکن است ارزش هزار کلمه را داشته باشد، اما یک ویدیو 1.8 میلیون ارزش دارد. در حالی که دوستداران شکسپیر ممکن است با چنین آماری مخالف باشند، اثربخشی و محبوبیت محتوای ویدیویی آنلاین قابل بحث نیست. اینستاگرام این را تشخیص می‌دهد.
نکته: مطالعه دیگری نشان داده است، به عقیده 80 درصد کاربران اینستاگرام وجود زیرنویس احتمال تماشای کامل ویدیو را بیشتر می‌کند.
می‌توانید ویدیویی با زیرنویس‌های خودکار در فیس‌بوک ایجاد کنید و آن را ذخیره کرده و در اینستاگرام پست کنید (البته حتماً زیرنویس‌ها را از نظر خطا بررسی کنید)، یا می‌توانید فایل زیرنویس اختصاصی خود را ایجاد کنید.
نکته: در حالی که هیچ کس نمی تواند قدرت جلب توجه کپشن ها را انکار کند، اما آنها برای استوری اینستاگرام زیاد مناسب نیستند.


8.9. Reelsاینستاگرام را فعال کنید

این ویژگی ویدیویی از سال گذشته در دسترس بوده و در اینستاگرام بسیار محبوب شده است. این یک ویژگی شبیه به ویدیوهای TikTok است. این برنامه به شما امکان می دهد با ابزارهای خلاقانه بازی کنید و جلوه ها و موسیقی را اضافه کنید تا ویدیوی خود را به یک ستاره راک مطلق در اینستاگرام تبدیل کنید. خلاق باشید و حلقه های اینستاگرام خود را فعال کنید تا اصالت برند خود را نشان دهید. به عنوان مثال، می توانید پرده ها را باز کنید و آنچه در پشت صحنه می گذرد را به شیوه ای سرگرم کننده نشان دهید. از آموزش‌های کوتاه، معرفی تیم‌تان، تا ویدیوهای تیزر محصولات – حلقه‌های اینستاگرام می‌توانند زمین بازی خوبی برای نمایش برند شما باشند. اینستاگرام اخیراً Reel Ads را نیز راه‌اندازی کرده است، بنابراین اکنون شما نیز می‌توانید برای دسترسی بهتر و تعامل بهتر با مخاطبان خود سرمایه‌گذاری کنید.


10. از فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام از طریق استودیوی Spark AR خود امکان ایجاد فیلترهای واقعیت افزوده را برای عموم فراهم کرده است. AR از آن زمان طوفانی به این برنامه وارد کرده است و برخی از بهترین فیلترها بیش از یک میلیارد بازدید داشته اند. در حالی که هنوز بیشتر در بین کاربران جوان محبوب است، صنعت فیلترهای AR در حال رشد است و بسیاری از برندها تصمیم به تولید فیلترهای خود می‌کنند. NARS Cosmetics را بررسی کنید، آن‌ها مجموعه‌ای از فیلترها را می‌سازند که به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت مجازی سایه‌های رژ لب خود را امتحان کنند.

افزایش تعامل در اینستاگرام
افزایش تعامل در اینستاگرام

فیلترهای AR اینستاگرام اخیراً از افزودن افکت به چهره شما فراتر رفته اند. در حال حاضر، محبوب ترین فیلترهای AR همه در مورد درجه بندی رنگ و تقویت ویدیو هستند. بنابراین درست مانند فیلترهایی که به عکس‌ها اضافه کردید، اکنون می‌توانید فیلترهای واقعیت افزوده را برای زیباتر کردن ویدیوهای خود اضافه کنید. به‌عنوان یک برند، سعی کنید جلوه‌های ویدیویی واقعیت افزوده ایجاد کنید تا به دنبال‌کنندگانتان اجازه دهید محصول شما را تجربه کنند یا سبک بصری شما را بازسازی کنند.


11. از فرمت تبلیغات ویدیویی اینستاگرام استفاده کنید

با توجه به اینکه 75 درصد از کاربران اینستاگرام می گویند که پس از تحت تأثیر قرار گرفتن از یک پست، «از یک وب سایت بازدید می کنند، جستجو می کنند، یا به دوستان خود می گویند»، درک طیف وسیعی از قالب های تبلیغاتی پلتفرم بسیار مهم است. در حالی که تبلیغات عکس ستون فقرات پلتفرم است، فرمت ویدیوی اینستاگرام ابزاری با ارزش برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص است. اینستاگرام فرمت‌های ویدیویی کلیدی را برای ایجاد تبلیغات اینستاگرام ارائه می‌کند: یک تبلیغ ویدیویی فرصت ایجاد یک تبلیغ تا 60 ثانیه را ارائه می‌دهد.


12. به GIF ها فرصت دهید

با تحقیقاتی که نشان می‌دهد افراد بیشتر و بیشتری ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای یا کمتر را تماشا می‌کنند، برای بخش‌های بازاریابی یادگیری نحوه ایجاد و انتشار GIF اجباری است. فرمت GIF، که 30 سالگی خود را در سال 2017 جشن گرفت، جذاب‌تر از عکس‌ها است – گیف‌ها بیشتر از فرمت‌های JPEG یا PNG به اشتراک گذاشته می‌شوند – و نسبت به ساخت فیلم‌ها از نظر هزینه و زمان بهینه‌تر است.


13. از ترافیک اینستاگرام برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده کنید

ترافیک اینستاگرام می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کند زیرا این پلتفرم اجازه می دهد تا یک لینک قابل کلیک به بیو خود اضافه کنید. پتانسیل پیوندهای خود را با پیشنهادات و تبلیغات ویژه به حداکثر برسانید تا فالوورها را تشویق به کلیک کردن کنید. همچنین باید یک فراخوان قوی برای اقدام با URL خود در یک پوشش متنی روی هر تصویر یا ویدیو بگنجانید. در استوری های اینستاگرام امکان درج لینک وجود دارد. فراموش نکنید که همه قالب‌های تبلیغاتی اینستاگرام یک دکمه فراخوان ارائه می‌دهند که فالوورها می‌توانند روی آن کلیک کنند تا آنها را به وب‌سایت شما ببرند. اگر با اینفلوئنسرها کار می کنید، به آنها بگویید تا URL شما را در محتوای تبلیغ کنند. در نهایت، برای اطمینان از اینکه می‌توانید آمار ترافیک مربوطه را ببینید، نرم‌افزار تحلیلی را برای جمع‌آوری داده در مورد اینکه محتوای اینستاگرام باعث ایجاد ترافیک به سایت شما می‌شود یا نه، فعال کنید. مانند google analytics


14. با سئو برنده اینستاگرام شوید

اینستاگرام و سئو ممکن هم هستند. در یک پلت فرم رقابتی فزاینده، ایجاد یک استراتژی سئو برای حساب اینستاگرام شما بسیار مهم است. دو حوزه کلیدی که بر سئو تأثیر می گذارند، دسته حساب و نام حساب شما هستند. اولین مورد، نام “@” ثبت شده شما است که باید به وضوح صنعت کسب و کار شما را نشان دهد. این را کوتاه، شیرین و به یاد ماندنی انتخاب کنید. سپس نام حساب شما وجود دارد که در زیر تصویر نمایه شما ظاهر می شود و باید نشان دهنده دسته و صنعت حساب شما باشد. وقتی افراد اینستاگرام را با استفاده از متن یا ایموجی جستجو می کنند، اینستاگرام نام حساب شما را بررسی می کند. صنعت یا کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را در قسمت نام درج کنید تا از این قابلیت استفاده کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که کلماتی را که افراد هنگام جستجو در اینستاگرام استفاده می کنند در نظر بگیرید. رابطه بین اینستاگرام و سئو دو طرفه است. نه تنها می خواهید نمایه خود را برای جستجوگران در کانال خود بهینه کنید، بلکه در نظر بگیرید که سیگنال های اجتماعی مانند لایک ها، اشتراک گذاری ها و نظرات ممکن است در رتبه بندی سئو شما نقش داشته باشند. در حالی که گوگل به طور رسمی تایید نمی کند که سیگنال های اجتماعی بخشی از الگوریتم رتبه بندی آن هستند، تحقیقات نشان داده است که بین تعامل اجتماعی و رتبه بندی گوگل ارتباط قابل توجهی وجود دارد.

افزایش اینگیجمنت
افزایش اینگیجمنت

15. برای ایجاد اعتبار برند با میکرو اینفلوئنسرها شریک شوید.

اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است و بازاریابان را قادر می سازد تا با رهبران فکری کلیدی در صنعت خود همکاری کنند و پیام های برند را به مخاطبان گسترده تری ارسال کنند. از آنجایی که اینفلوئنسرها “مستقل” در نظر گرفته می شوند، همسو کردن برند شما با صدای معتبر آنها می تواند اصالت واقعی را به پیام شما برساند. با این حال، انتخاب اینفلوئنسر مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. بازاریابان به جای تمرکز بر آنچه که یک اینفلوئنسر واقعاً می تواند ارائه دهد، ممکن است در زرق و برق کار با افراد مشهور غرق شوند. بازاریابان ابتدا باید تعریف اینفلوئنسر را درک کنند و یک استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ با یک دوره آزمایشی کوتاه ایجاد کنند تا ببینند شبکه اینفلوئنسر مارکتینگ چقدر برای برند شما مفید است. مشارکت با میکرو اینفلوئنسرها، به‌جای پرهیز از نام‌های معروف، می‌تواند بلیط طلایی شما برای ایجاد یک برند معتبر باشد. میکرو اینفلوئنسرها عموماً مقرون به صرفه‌تر هستند، ارتباط شخصی بیشتری با مخاطبان خود دارند. در واقع، نرخ تعامل برای میکرو اینفلوئنسرها به طور مداوم در حدود 2-3٪ است در حالی که اینفلوئنسرهای کلان دارای میانگین نرخ تعامل 1.7٪ هستند. Sand Cloud یک مثال عالی از نحوه استفاده از میکرو اینفلوئنسرها برای ساختن یک برند معتبر است. شرکت حوله های ساحلی از میکرو اینفلوئنسرها و افراد معمولی به عنوان سفیران برند استفاده می کند. این استراتژی جواب داد، زیرا این برند تا به امروز 775000 فالوور اینستاگرام و بیش از 20 میلیون دلار فروش داشته است. مطمئن شوید اینفلوئنسرهای شما ابزارها، منابع و راهنمایی های مناسب برای انجام موثر وظایف خود و اجرای کمپین را با شما به اشتراک می گذارند.


16. یک مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید

مسابقات یک ابزار تعامل قدرتمند در اینستاگرام است که نسبت به پست های معمولی تعامل بیشتری ایجاد می کند. یک نوع مسابقه بسیار محبوب در اینستاگرام، کمپین هدایا است. این شامل ارائه محصولات یا خدمات است و کاربران با دنبال کردن حساب شما، لایک کردن پست ها و تگ کردن دوستان خود در پست های شما، وارد مسابقات می شوند. اگر یک کمپین هدیه به خوبی اجرا شود، می تواند یک استراتژی قدرتمند برای افزایش تعامل در اینستاگرام و آگاهی از برند باشد. نحوه اجرای یک مسابقه اینستاگرامی مستلزم برنامه‌ریزی، مشارکت با سایر برندها برای گسترش دسترسی، و شناسایی قوانین و اهداف مسابقه است. نظارت بر کمپین هنگام شروع و اجرا نیز مهم است. عملکرد کمپین خود را با استفاده از هشتگ ها، Google Alerts و پلتفرم های مدیریت رسانه های اجتماعی پیگیری کنید. وقتی تمام شد، نتایج را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید.

مسابقه اینستاگرامی
مسابقه اینستاگرامی

17. فالوورهای اینستاگرام را به مشترکین ایمیل تبدیل کنید

ایمیل به عنوان کانال واقعی برای ایجاد روابط عمیق با مشتری شناخته می شود. به همین دلیل است که برندها در تلاش هستند تا فالوورهای اینستاگرام را به مشترکین ایمیل تبدیل کنند. ابتدا، بر اساس مخاطبان هدف خود، مشوق های قابل کلیک در پست های اینستاگرام خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، ارائه جوایز، محتوای رایگان یا تخفیف را در نظر بگیرید. دوم، مطمئن شوید که صفحه فرود پس از کلیک کردن بیننده، دارای یک فراخوان قوی برای اقدام مرتبط با فرم ارسال ایمیل است. سوم، یک لیست پستی برای جذب موثر مشترکین ایمیل جدید ایجاد کنید تا بتوانید شروع به ایجاد روابط معنادارتر با آنها کنید.


18. استوری های اینستاگرام را در آغوش بگیرید

استوری اینستاگرام با 500 میلیون کاربر روزانه به محبوب ترین ویژگی این پلتفرم تبدیل شده است. حتی برخی می گویند استوری در حال تبدیل شدن به یکی از ویژگی های اصلی اینستاگرام است، حتی جایگزین فید اصلی می شود. Stories به شما امکان می دهد ترکیبی از عکس ها و تصاویر را در یک پست جای دهید. اما مزایای آن‌ها می‌تواند برای میزان دسترسی و میزان تعامل شما دوام بیشتری داشته باشد، شانس شما را برای نمایش در بخش جستچو بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند در طول مسیر دنبال‌کنندگان جدیدی به‌دست آورید. استفاده از داستان‌ها می‌تواند باعث شود که برند شما معتبرتر، قابل دسترس‌تر به نظر برسد و احساس فوریت ایجاد کند که باعث می‌شود کاربران برای تعامل با شما بازگردند. به یاد داشته باشید که 60 درصد استوری‌های اینستاگرام با صدا تماشا می‌شوند، بنابراین فراموش نکنید که تجربه آوایی خوبی را برای مخاطبان خود فراهم کنید.

افزایش Engagement
افزایش Engagement

19. یک لینک به استوری اینستاگرام اضافه کنید

قبلاً فقط برای دارندگان حساب اینستاگرام بیشتر از 10K در دسترس بود، اما پیوندهای موجود در استوری اکنون برای همه در دسترس است. برای افزودن لینک، باید عکس یا ویدیو را مانند قبل در اینستاگرام آپلود کنید. سپس روی نماد پیوند در بالای صفحه ضربه بزنید. پیوند را وارد کنید، یک پیش‌نمایش سریع برای بررسی درست بودن انجام دهید و روی «انجام شد» ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که یک CTA به استوری خود اضافه کنید تا کاربران بدانند برای چه چیزی سوآپ می کنند. این ممکن است یک گزینه آسان به نظر برسد، اما برای هدایت ترافیک اینستاگرام به وب سایت شما بسیار مهم است.


20. از ایموجی ها به طور موثر استفاده کنید

قدرت ایموجی ها، به ویژه در اینستاگرام گسترش یافته است. با وجود هزاران ایموجی موجود، ضروری است که یک استراتژی برای استفاده از ایموجی برای جذب برند خود بدون اینکه خیلی معمولی به نظر برسید، ایجاد کنید. زمانی که ایموجی ها به درستی استفاده شوند، می توانند به شما کمک کنند تا سرگرمی را در برند خود بگنجانید و به شما کمک می کند تا ارتباطات عاطفی بیشتری با مخاطبان خود ایجاد کنید. ابتدا، در نظر بگیرید که آیا نام تجاری شما باید از ایموجی ها استفاده کند یا خیر – برای مثال، اگر خدمات کمک مالی ارائه می دهید، آیا آنها مناسب هستند؟ دوم، بررسی کنید که آیا معنای درست ایموجی های مورد استفاده خود را می دانید یا خیر. در نهایت، به یاد داشته باشید که ایموجی ها دو طرفه هستند و منعکس کننده نظرات دنبال کنندگان شما در مورد پست های شما هستند، بنابراین نظرات ایموجی ها را کنترل کنید.


21. کانال اینستاگرام خود را در سایر حساب های اجتماعی تبلیغ کنید

کانال اینستاگرام خود را تا حد امکان تبلیغ کنید. به عنوان مثال، حساب اینستاگرام خود را با یک اطلاعیه در فیس بوک یا یک لینک قابل کلیک در لینکدین قرار دهید. همچنین می توانید از ابزارهای پست خودکار و تبلیغات متقابل اینستاگرام استفاده کنید. ابزارهای تبلیغات متقابل به شما این امکان را می دهند که فوراً از اینستاگرام به فیس بوک، توییتر، تامبلر و موارد دیگر پست ارسال کنید و فالوورهای شبکه اجتماعی خود را گرد هم بیاورید. به یاد داشته باشید، همه پست‌های اینستاگرام خود را در کانال‌های اجتماعی دیگر تبلیغ نکنید، در این صورت در معرض خطر <آدم‌خواری محتوای> خود هستید تا فالوورها در مرحله اول نیازی به بازدید از کانال اینستاگرام شما نداشته باشند.
نکته: همه ما می دانیم در ابتدای مسیر روند افزایش فالوور سخت و طاقت فرسا خواهد بود، در همین راستا خرید فالوور اینستاگرام با کیفیت با طریق نیلاپنل را به شما پیشنهاد می کنیم.


22. CTA را در همه جا اضافه کنید

ممکن است فالوورها تبلیغ اینستاگرام شما را دوست داشته باشند، اما مطمئن شوید که تمام این عشق واقعاً به جایی منتهی می‌شود. در حالی که ممکن است یک CTA را در نمایه، تصویر یا کپی تیتر خود وارد کنید، ساده ترین راه برای افزایش نرخ تعامل و هدایت فالوورها به یک جهت خاص، استفاده از دکمه رسمی CTA اینستاگرام برای مشاغل است. CTA ‌ها در زیر بیو شما ظاهر می‌شوند و برای ارائه CTAهای کوتاه و جذاب مانند «بیشتر بدانید» و «اکنون تماس بگیرید» برای جلب توجه فالوورها عالی هستند.

CTA اینستاگرام
CTA اینستاگرام

23. محتوای اینستاگرام خود را ردیابی کنید و از آنها یاد بگیرید

فرمول: محتوایی را بیاموزید که نرخ تعامل اینستاگرام شما را افزایش می دهد و از آن برای اصلاح بیشتر استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود استفاده کنید. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، چه با شناسایی موثرترین هشتگ‌ها و سبک‌های بصری، چه با دانستن بهترین زمان برای ارسال پست. با این نوع نظارت، می توانید بهترین شیوه ها را برای برند خود ایجاد کنید. همچنین، استقرار یک مجموعه رسانه های اجتماعی مانند Brandwatch را در نظر بگیرید. گوش دادن و تجزیه و تحلیل اجتماعی به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی خود را به خوبی تنظیم کنید و تعامل اینستاگرام را افزایش دهید.


نکته آخر و پاداش نهایی

بدانید که سفر شما در اینستاگرام هرگز به پایان نمی رسد. اگرچه این ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما پروفایل اینستاگرام شما مانند کسب و کار شما است – پروفایلی که دائماً در حال رشد است و در عین حال ارتباطات عمیق تری با دنبال کنندگان شما ایجاد می کند. با رعایت این نکات برای افزایش تعامل در اینستاگرام می توانید پتانسیل کانال اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید. بنابراین مهم نیست که چگونه وب رشد می کند، می توانید تعامل در اینستاگرام را افزایش دهید. امید واریم این محتوا برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی در رابطه با هرکدام از نکته ها داشتید می توانید آن را با ما در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها