چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم
اینستاگرام

با محبوبیت روزافزون اینفلوئنسر مارکتینگ و برندهایی که برای آن پول زیادی خرج می کنند، این روش به راهی پردرآمد برای کسب درآمد افراد تبدیل شده است. بنابراین چقدر می توانید به عنوان یک اینفلوئنسر درآمد کسب کنید؟ برخی از اینفلوئنسرها در صورت داشتن طرفداران قابل توجه و مخاطبان درگیر، مبالغ هنگفتی را دریافت می کنند. اینفلوئنسرهای اینستاگرام می توانند برای هر پست بین 1 تا 10میلیون تومان دریافت کنند. احتمالاً به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سمت تبدیل شدن به اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی، کسب درآمد در اینستاگرام و معروف شدن رفته اند. با این حال، تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام با طرفداران قابل توجهی، آسان نیست. برای رسیدن به مرحله ای که بر مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی تأثیر بگذارید، زمان و تلاش زیادی نیاز است. اما اگر میخواهید بدانید که چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

در این پست لیست دقیقی از کارهایی که برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر اینستاگرام و کسب درآمد باید انجام دهید را ارائه کرده ایم. بیایید به عمق بپردازیم. نکته حرفه ای: به طور مداوم محتوای با کیفیت بالا تولید کنید و با مخاطبان خود تعامل داشته باشید تا حساب اینستاگرام خود را رشد دهید. در همین راستا می توانید از مقاله افزایش تعامل اینستاگرام نیز استفاده کنید.


چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم
چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم
 1. جایگاهی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید
 2. یک بیوگرافی قابل توجه ایجاد کنید
 3. داستان های خود را به اشتراک بگذارید
 4. Instafeed خود را جذاب کنید
 5. مطالب را به طور مداوم ارسال کنید
 6. هشتگ های مناسب را انتخاب کنید
 7. یک حساب تجاری دریافت کنید
 8. از استوری های اینستاگرام بهره ببرید
 9. به شیوه ای معنادار مشارکت کنید
 10. برندهای مرتبط را تگ کنید و با آنها تعامل کنید
 11. فالوور بخرید، اما نه همیشه

برای شروع کسب درآمد در اینستاگرام آماده اید؟ چگونه یک اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟ برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام باید چه کاری انجام دهید:

1. جایگاهی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام، اولین کاری که باید انجام دهید این است که جایگاهی متناسب با شخصیت خود پیدا کنید. باید به حوزه انتخابی خود علاقه داشته باشید و دانش لازم در رابطه با آن را کسب کنید. فقط به این دلیل که شخص دیگری کاری را انجام می دهد و موفق می شود نباید شما هم همان کار را انجام دهید. برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام در هر زمینه ای، باید به طور منظم و مداوم در مورد آن در رسانه های اجتماعی پست بگذارید. بنابراین، انتخاب جایگاه مناسب بسیار مهم است زیرا باید زمان قابل توجهی را صرف تحقیق در مورد آن و ارسال محتوا در آن موضوع کنید.ب نابراین جایگاهی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید. شاید شما در صنایع دستی عالی هستید یا شاید عاشق غذا هستید و علاقه شدیدی به انواع غذاها دارید و… پست های اینستاگرام شما باید منعکس کننده چیزهایی باشد که واقعاً مورد علاقه شما هستند و نه فقط چیزهای تصادفی. جایگاه شما حتی می تواند ترکیبی از چیزهای مختلف باشد، البته تا زمانی که تصادفی نباشند.

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم


2. یک بیوگرافی قابل توجه ایجاد کنید

هنگامی که در مورد جایگاه خود تصمیم گرفتید، باید یک پروفایل اینستاگرام جذاب ایجاد کنید. اولین چیزی که باید روی آن تمرکز کنید ایجاد یک بیو اینستاگرام است که فوراً توجه افراد را به خود جلب کند. شما باید در مورد داستان خود به گونه ای صحبت کنید که مردم را جذب کند. به یاد داشته باشید، بیوگرافی شما یکی از اولین چیزهایی است که یک برند یا فالوور بالقوه در حساب شما می بیند. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید به یک اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شوید و درآمد کسب کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب ایجاد کنید. مثال: اینفلوئنسر و وبلاگ نویس مسافرتی هلن سولا بیوگرافی جذابی در اینستاگرام دارد. در زمینه نام، این اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی هوشمندانه «وبلاگر مسافرتی» را گنجانده است، به طوری که پروفایل او در چنین جستجوهایی ظاهر می شود. و در بیوگرافی خود، او داستان خود را از چگونگی نقل مکان به آلمان برای کاوش در اروپا می گوید.

اینفلوئنسر اینستاگرام
اینفلوئنسر اینستاگرام

3. داستان های خود را به اشتراک بگذارید

اگر فکر می کنید فقط با اشتراک گذاری عکس می توانید یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، آشکارا در اشتباه هستید. متن هایی که آن عکس ها را همراهی می کنند به اندازه خود عکس ها مهم هستند. از متن های داستانی برای گفتن داستان های خود و ارتباط با فالوورهای خود در رسانه های اجتماعی در سطح احساسی استفاده کنید. به آنها دلیلی بدهید که به شما اعتماد کنند، شما را دنبال کنند و به شما متعهد باشند. داستان های شخصی خود را به گونه ای به اشتراک بگذارید که مخاطبان شما در رسانه های اجتماعی آن را جالب و در عین حال معتبر بدانند. مثال: به عنوان مثال به این داستان الهام بخش از یک وبلاگ نویس سفری نگاهی بیندازید. این اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی در مورد چگونگی ادامه سفر با شرایط خاص صحبت می کند. می بینید که این پست دارای نرخ تعامل بسیار بالایی است، به این معنی که توسط فالوورهای او در رسانه های اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است. از نگاه برند ها برای همکاری با اینفلوئنسر هاف نرخ تعامل بسیار مهم تر از تعداد فالوور است.

داستان نویسی در اینستاگرام
داستان نویسی در اینستاگرام

4. Instafeed خود را جذاب کنید

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، این یکی از پیش نیازها است. نه تنها هر یک از عکس های شما باید از نظر بصری جذاب باشد، بلکه کل فید شما باید زمانی که به طور کلی مشاهده می شود جذاب به نظر برسد. این بدان معناست که همه عکس‌های شما در فید باید به صورت جداگانه و با هم عالی به نظر برسند. بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام از سبک خاصی برای ویرایش عکس‌های خود پیروی می‌کنند تا رنگ یا ترکیب آن ثابت باشد. می توانید از ابزارهایی مانند VSCO یا Lightroom برای ویرایش عکس های خود استفاده کنید یا فقط می توانید از فیلترهای داخلی اینستاگرام استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که عکس‌های شما با وضوح بالا و نور زیاد گرفته شده‌اند تا واقعاً خوب به نظر برسند. به اکانت اینفلوئنسر اینستاگرامی در سبک زندگی نگاهی بیندازید و ببینید که او چقدر تصاویرش را یکنواخت نگه می دارد.

Instafeed
Instafeed

5. مطالب را به طور مداوم ارسال کنید

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، پست کردن مداوم محتوا یکی دیگر از پیش نیازهای مهم است. اکثر اینفلوئنسرهای اینستاگرام روزانه یک یا دوبار پست می گذارند. با این حال، برخی از آنها چند بار در روز یا حتی چند بار در هفته پست می کنند. مطالعات نشان داده است که افزایش دفعات ارسال محتوا می تواند نرخ تعامل را افزایش دهد. با این حال، زمانی که تصمیم می‌گیرید برنامه ارسال پست‌تان چگونه باشد، مطمئن شوید که عاقلانه انتخاب کنید. زیرا باید چیزی واقع بینانه باشد که بتوانید به آن پایبند باشید. تعیین یک هدف غیر واقعی که نمی توانید به آن پایبند باشید به هیچ وجه به شما کمکی نمی کند. اگر برای شما سخت است که به یک زمان بندی پایبند باشید، می توانید پست های خود را با ابزارهایی مانند Buffer، Planoly، Preview یا Ripl زمان بندی کنید. این پلتفرم ها به شما این امکان را می دهند که محتوای خود را از قبل ایجاد کنید و تاریخ و زمان انتشار را تعیین کنید. بنابراین نیازی نیست خودتان این کار را انجام دهید، بلکه محتوای شما به صورت خودکار منتشر می شود. استفاده از پیش نمایش رایگان است و Planoly نیز برای 30 عکس در ماه در یک حساب کاربری اینستاگرام رایگان است.Buffer به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 پست را به صورت رایگان در 3 حساب اجتماعی خود برنامه ریزی کنید.Ripl اشتراک هایی را ارائه می دهد که از 14.99 دلار در ماه شروع می شود، اما همچنین دارای یک طرح رایگان اولیه با ویژگی های محدود است. باید به خاطر داشته باشید که ارسال محتوا تنها چیز مهم نیست. محتوایی که ارسال می کنید باید از نظر گرامری صحیح باشد و کیفیت بالایی داشته باشد. برای اطمینان از کیفیت بالای محتوای خود، می توانید از ابزارهایی مانند ProWritingAid استفاده کنید.این ابزار دستور زبان، سبک شما را بررسی می‌کند و به شما کمک می‌کند کلمات مناسب برای محتوای خود را پیدا کنید. در نتیجه شما قادر خواهید بود محتوای باکیفیت در اینستاگرام ارسال کنید. شاید دوست داشته باشید: خرید فالوور توییتر، خرید سابسکرایب یوتیوب….


6. هشتگ های مناسب را انتخاب کنید

بهترین توصیه ای که هر کسی می تواند در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام به شما بدهد، استفاده از هشتگ است. هشتگ ها مهم هستند زیرا به سایر کاربران اینستاگرام کمک می کنند تا محتوای شما را پیدا کنند. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا از حداکثر 30 هشتگ در یک پست استفاده کنید، اما من توصیه می کنم از حدود 10 تا 20 استفاده کنید. اما چه نوع هشتگ هایی را باید انتخاب کنید؟ به یاد داشته باشید که هشتگ هایی که حجم جستجوی بالایی دارند لزوما برای شما خوب نیستند. زیرا حجم جستجوی بالا به معنای رقابت بالا نیز هست. بنابراین احتمال اینکه پست شما با استفاده از آن هشتگ ها کشف شود کم است. در عوض، هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که حجم جستجوی مناسبی دارند و شانس شما را برای حضور در پست‌های برتر به حداکثر می‌رسانند. در حالت ایده‌آل، از ترکیبی از هشتگ‌هایی استفاده کنید که در حجم جستجو از 10000+ تا 1 میلیون متغیر است. اما چگونه می توانید هشتگ های قابل اعتماد پیدا کنید؟ برای یافتن هشتگ های مناسب برای پست های اینستاگرام خود، توصیه می کنم از HashtagsForLikes استفاده کنید. این ابزار مجهز به هوش مصنوعی از نمایه شما عبور می کند و بهترین هشتگ ها را برای شما پیدا می کند. از طرف دیگر، می توانید هر هشتگ را در پلتفرم وارد کنید و عملکرد آن را به شما نشان دهد. این می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام هشتگ بیشترین تأثیر را برای شما ایجاد می کند.


7. یک حساب تجاری دریافت کنید

اگر در مورد یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام جدی هستید، باید یک حساب تجاری برای اینستاگرام خود داشته باشید. تغییر به یک حساب تجاری مزایای زیادی دارد. مهمترین مزیت این است که با یک حساب تجاری، به آنالیتیکس اینستاگرام دسترسی دارید. شما می توانید نه تنها مشخصات جمعیتی فالوورهای خود را ببینید، بلکه می توانید ببینید که کدام پست ها بهترین تعامل را دارند. همچنین می‌توانید روزها و زمان‌هایی را ببینید که بهترین تعامل را به شما می‌دهند.

حساب تجاری اینستاگرام
حساب تجاری اینستاگرام

اگر می خواهید یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، مهم است که مخاطبان خود را درک کنید و یاد بگیرید که چه محتوایی برای آنها بهتر است. اطلاعات جمعیتی طرفداران برای ایجاد همکاری با برندها بسیار مفید است. زیرا اعداد بلندتر از کلمات صحبت می کنند. مزیت دیگری که با حساب تجاری به دست می آورید، امکان ارسال تبلیغات است. در صورت تمایل می توانید یکی از پست های خود را تقویت کنید تا تعامل بیشتری داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، گرفتن یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام یک گام مهم است.


8. از استوری های اینستاگرام بهره ببرید

استوری های اینستاگرام احتمالاً مهمترین چیز در حال حاضر در اینستاگرام است. کاربران و اینفلوئنسرهای بیشتری به این گروه می پیوندند. در واقع، روزانه بیش از 500 میلیون کاربر اینستاگرام از آنها استفاده می کنند. این موضوع استوری را به سلاحی عالی برای افزایش فالوورها و به دست آوردن بازدید تبدیل می کند. حتی افرادی که فالوور شما نیستند نیز می توانند شما را در استوری های اینستاگرام خود کشف کنند. با افزودن هشتگ یا مکان به استوری اینستاگرام، افراد بیشتری می توانند شما را کشف کنند. حتی می توانید دیگران را در استوری های خود تگ کنید و به حساب های دیگر سلام کنید. این نه تنها یک راه عالی برای ایجاد روابط است، بلکه برای افزایش فالوورهای خود نیز مفید است. با توجه به این مزایا، بسیاری از اینفلوئنسرها از استوری اینستاگرام استفاده می کنند. و اگر قصد دارید یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید، باید از هم‌اکنون استفاده از استوری را شروع کنید.


9. به شیوه ای معنادار مشارکت کنید

رسانه های اجتماعی همه چیز درباره مردم و نحوه تعامل شما با آنهاست. تعامل یکی از مهم ترین عواملی است که به شما کمک می کند تا یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید. وقتی کسی روی عکس های شما نظر می دهد، حتما به آنها پاسخ دهید. همچنین با لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست‌های آن‌ها، لطف خود را جبران کنید. در اینجا چک لیستی وجود دارد که می توانید از آن برای افزایش نرخ تعامل در پست های خود و تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام استفاده کنید:

 • یک دعوت به اقدام را در کپشن خود بگنجانید
 • در زمانی پست کنید که به احتمال زیاد بیشترین تعامل را خواهید داشت (اگر حساب تجاری دارید برای یافتن بهترین زمان ها از آمار استفاده کنید)
 • قرعه کشی و مسابقات را سازماندهی کنید
 • از نظرسنجی ها در استوری اینستاگرام استفاده کنید
 • حساب های مشابه را دنبال کنید و با محتوای آن ها تعامل داشته باشید
 • از هشتگ های محبوب و مرتبط استفاده کنید یا هشتگ های خود را ایجاد کنید
 • می‌توانید از گزینه «کاوش» در اینستاگرام برای یافتن محتوایی که می‌توانید با آن تعامل داشته باشید، استفاده کنید.

10. برندهای مرتبط را تگ کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید

هنگامی که تعداد فالوورهای خود را به بیش از هزار افزایش دادید و نرخ تعامل مناسبی داشتید، گسترش برند خود را شروع کنید. ساده ترین راه این است که برندهای مرتبط را در عکس های خود برچسب گذاری کنید تا خود را در رادار آنها قرار دهید. گاهی اوقات برندها حتی آن عکس ها را در حساب اینستاگرام خود قرار می دهند و شما بیشتر دیده می شود. همچنین می‌توانید به برندهایی که فکر می‌کنید مرتبط با جایگاه شما هستند پیام دهید. به خصوص اگر دیده باشید که آنها با تأثیرگذاران دیگر در زمینه شما همکاری می کنند. روی لحنی کار کنید که نشان دهد چرا به آنها کمک می کنید و چه چیزی می توانید به آنها ارائه دهید. نمی گویم آسان است، اما ممکن است از پاسخ ها شگفت زده شوید. حتی می‌توانید به پلتفرم‌هایی مانند Grin، InsightPool، HYPR، InfluencerBay، TRIBE و TapInfluence بپیوندید تا مارک‌های مرتبط را پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. برخی از این پلتفرم ها برای شرکت در کمپین ها نیاز به داشتن تعداد مشخصی دنبال کننده دارند. بنابراین زمانی که به تعداد فالوورهای مشخصی رسیدید از این کانال استفاده کنید.


11. فالوور بخرید، اما نه همیشه

آموزش اینفلوئنسر شدن
آموزش اینفلوئنسر شدن

خرید فالوور اینستاگرام یکی از چالش هایی است که اینفلوئنسر ها با آن روبه رو هستند. توجه داشته باشید وقتی از صفر شروع میکنید، خرید فالوور اینستاگرام کاری منطقی است اما بعد از رسیدن به حداقل تعداد فالوور، خرید فالوور را متوقف کنید و شروع به تبلیغات کنید. با این کار بیشترین بازدهی را خواهید گرفت. تبلیغات از صفر و بدون فالوور، بازدهی چندانی ندارد زیرا افراد به پیج هایی با کمتر از 10000 فالوور زیاد توجه نمیکنند و آنها را دنبال نمیکنند. برای شروع و رسیدن به 10000 فالوور اولیه می توانید از خدمات شبکه اجتماعی نیلا پنل استفاده کنید و خرید فالوور اینستاگرام را با بهترین کیفیت ممکن، انجام دهید.


سوالات مکرر

Q1. چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟
مراحل زیر برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام هستند:

 1. یک حوزه مناسب انتخاب کنید.
 2. بیو اینستاگرام خود را بهینه کنید.
 3. داستان های اصلی و معتبر را به اشتراک بگذارید.
 4. یک Instafeed جذاب ایجاد کنید.
 5. به طور مداوم پست کنید.
 6. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.
 7. یک حساب تجاری باز کنید.
 8. مخاطبان خود را درگیر کنید.
 9. از داستان‌ها، ریلز و پخش‌های زنده استفاده کنید.
 10. برندهای مرتبط را تگ کنید.
 11. با خرید فالوور شروع کنید.
 12. برای همکاری با برندها ارتباط برقرار کنید.

Q2. چقدر طول می کشد تا یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید؟
زمان لازم برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام به توانایی شما در شناسایی جایگاه و روند رشد فالوور بستگی دارد.


Q3. درآمد یک اینفلوئنسر اینستاگرام در سال چقدر است؟
مبلغی که یک اینفلوئنسر سالانه به دست می‌آورد به تعداد فالوور، نرخ تعامل، تعداد برندهایی که در سال با آن‌ها کار می‌کنند و سایر جزئیات خاص مشارکت بستگی دارد. در حالی که قیمت یکسانی وجود ندارد، اکثر برندها از قانون 100 دلار به ازای هر 10 هزار دنبال کننده یا یک پنی برای هر دنبال کننده پیروی می کنند. اما این فقط نقطه شروع است.


Q4. برای اینفلوئنسر شدن به چند فالوور اینستاگرام نیاز دارید؟
متأسفانه هیچ شماره جادویی برای اینفلوئنسر اینستاگرام شدن وجود ندارد. شما همچنین باید فالوورهای متعهد داشته باشید و بر تصمیمات آنها تأثیر بگذارید. با این حال، اعدادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای دریافت ایده درباره تعداد فالوورهایی که برای اینفلوئنسر شدن نیاز دارید استفاده کنید:

 • 1000 تا 5000 فالوور – نانو اینفلوئنسرها
 • 5000 تا 100000 فالوور – میکرو اینفلوئنسرها
 • بیش از 100000 فالوور – اینفلوئنسرهای کلان

چهره‌های جهانی یا نام‌های معروف، از جمله هنرمندان، موسیقی‌دانان، بازیگران، ورزشکاران و غیره. موفقیت آمیز. – مگا اینفلوئنسرها


Q5. آیا برای اینفلوئنسر شدن دیر شده است؟
صنعت اینفلوئنسر در حال حاضر اشباع شده است و هر کسی که اندکی ارزش دنبال کردن داشته باشد یا در چیزی متخصص باشد، می تواند اینفلوئنسر باشد. بنابراین برای موفقیت، باید چیز متفاوتی ارائه دهید، قابل ارتباط باشید و تعامل بالایی داشته باشید. شما همچنین باید چیزی داشته باشید که بتوانید برای برندهایی که به دنبال مشارکت هستند، به میز بیاورید.


Q6. چگونه می توانم یک شبه اینفلوئنسر شوم؟
یک شبه اینفلوئنسر شدن امکان پذیر نیست. شما باید زمان بگذارید، تلاش کنید و سرمایه گذاری کنید. همچنین یافتن یک جایگاه خاص، ساختن یک برند، جذب دنبال کنندگان و غیره، همگی زمان بر است.


Q7. آیا اینفلوئنسر شدن سخت است؟
بله.


Q8. آیا می توانید با 1000 فالوور یک اینفلوئنسر باشید؟
بله. با تعامل معتبر، نفوذ و مخاطبی که به شما اعتماد دارد، می‌توانید حتی با داشتن تنها 1000 فالوور، یک تأثیرگذار شوید.


Q9. چگونه اینستاگرام خود را رشد دهم؟
از این تاکتیک ها برای رشد اکانت اینستاگرام خود استفاده کنید:

 • به طور مداوم محتوای خلاقانه ارسال کنید.
 • از هشتگ های مرتبط و با کیفیت استفاده کنید.
 • محتوای تولید شده توسط کاربران را جدی بگیرید
 • تبلیغات در اینستاگرام
 • پست های دارای برچسب جغرافیایی
 • در زمان های بهینه پست کنید
 • فالوورها را درگیر کنید
 • ارتقاء بین پلتفرمی
 • با دیگران همکاری کنید.
 • برگزاری مسابقات

برای شروع کسب درآمد در اینستاگرام آماده اید؟ درست است که شما نمی توانید یک شبه یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید. برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام باید صبور باشید و مراحل بالا را دنبال کنید. ممکن است چند ماه طول بکشد، اما به من اعتماد کنید، قطعاً نتایج را خواهید دید. آیا می توانید به نکات دیگری در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام فکر کنید؟ در زیر در نظرات به من اطلاع دهید. خرید ممبر تلگرام

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها