انواع روش های تبیلغ در توییتر

روش های تبیلغ در توییتر

توییتر یکی از پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی محبوب است، که مانند سایر پلتفرم ها می توان در آن تبلیغ کرده و توجه مخاطبان زیادی را به محصول یا پروداکت مورد نظر جلب کرد. در توییتر، می توان بر اساس کلمات کلیدی، رویداد ها، علایق، موضوعات، افراد دنبال کننده، فیلم ها و ویدیو ها تبلیغ انجام داد و مشتری جذب کرد. تبلیغ در توییتر فرصتی برای برند شما است تا محصولات خود را به جهان نشان داده و به کاربران جدیدی دسترسی پیدا کنید که ممکن است به آنچه برند شما ارائه می دهد، علاقه مند باشند. با توجه به وجود بسیاری از قالب های تبلیغاتی فوق العاده ساده در توییتر و بدون حداقل بودجه تبلیغاتی، می توانید تبلیغ خود را در توییتر اجرا کنید. در این راهنما، با انواع مختلف تبلیغات توییتر، نحوه ایجاد اولین کمپین خود و نکاتی که باید هنگام ایجاد تبلیغات توییتر خود به خاطر بسپارید، آشنا خواهید شد.


انواع روش های تبیلغ در توییتر

انواع روش های تبیلغ در توییتر
انواع روش های تبیلغ در توییتر

توییت های تبلیغاتی promoted tweets

انواع مختلفی از تبلیغ در توییتر برای کمک به اهداف برند و متناسب با استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد. توییت های تبلیغاتی، شباهت زیادی به توییت های معمولی دارند. اما تفاوت اصلی بین آن ها، این است که یک تبلیغ کننده برای نمایش محتوا، به افرادی که قبلاً فرد تبلیغ کننده را در توییتر دنبال نمی کنند، هزینه می پردازد. توییت های تبلیغاتی را مانند توییت های معمولی، میتوان لایک یا ریتوییت کرد و برای آن ها نظر گذاشت. اما آنها به عنوان یک آگهی برچسب گذاری شده اند و در گوشه سمت چپ پایین آن ها، به تبلیغاتی بودن توییت اشاره شده است. توییت های تبلیغاتی همچنین می توانند حاوی ویدیو باشند و به طور خودکار در جدول زمانی کاربران پخش شوند.

اکانت های تبلیغاتی promoted accounts

اکانت های تبلیغاتی به شما این امکان را می دهد تا کل حساب توییتر برند خود را تبلیغ کنید. در اکانت های تبلیغاتی، هدف قرار دادن کاربرانی است که در گذشته صفحه کسب و کار شما را دنبال نکرده اند. این روش می تواند به رشد مخاطبان و دنبال کنندگان برندتان در توییتر کمک کند. حساب های تبلیغاتی در جدول زمانی دنبال کنندگان احتمالی نمایش داده می شوند. این تبلیغات همچنین در صفحه پیشنهادات چه کسانی دنبال شود و همچنین نتایج جستجو نمایش داده می شود.

ترندهای تبلیغی promoted trends

موضوعات پرطرفدار توییتر، فهرستی با گردش مالی بالا در سمت راست توییتر است، و این مجموعه ای از محبوب ترین موضوعات و هشتگ هایی است که استفاده می شوند. کاربران در این روش می توانند با یک روند تبلیغاتی به همان شیوه ای که با هر موضوع پرطرفدار دیگری در ارتباط هستند، تعامل داشته باشند. یک روند تبلیغی نیز به عنوان یکی از اولین نقاط در بخش «ترند ها برای شما»، هم در صفحه جستجو و هم در تایملاین نمایش داده می شود. سپس هنگامی که کاربران روی Promoted Trend کلیک می کنند، نتایج جستجوی آن موضوع را با یک توییت تبلیغاتی از برند شما در بالای صفحه مشاهده می کنند.

لحظات تبلیغاتی promoted moments

لحظات تبلیغاتی یا Twitter Moments، را می توان بر روی دسکتاپ اجرا کرد. توییتر مومنتز اساسا مجموعه ای از توییت های مشابه هستند که داستانی را روایت می کنند. این فرمت از تبلیغ، به این معنی است که برند شما همچنین میتواند تبلیغات داستانی توییتر را که بیش از 280 کاراکتر هستند به اشتراک بگذارد. اگر در زمینه تبلیغات در توییتر مبتدی هستید، نمی دانید چقدر باید هزینه کنید، یا یک تیم بسیار کوچک با زمان محدود دارید، حالت تبلیغ توییتر را امتحان کنید. نام برند شما همانطور که معمولاً توییت می شود، سپس حالت تبلیغ توییتر به طور خودکار توییت های شما و نمایه برند تان را تبلیغ می کند. توییتر حالت تبلیغ توییتر را “always on advertising solution.” می نامد. در این روش اساساً، 10 توییت اول که برند شما هر روز ایجاد می کند، به کمپین توییت های تبلیغاتی اضافه شده و مخاطبان منتخب شما هدف تبلیغ قرار می گیرند.

کارت های وب سایت website cards

استفاده از کارت های وب سایت، یکی دیگر از روش های بازاریابی در توییتر است که برای هدایت ترافیک و افزایش بازدید در وب سایت شما طراحی شده اند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید توییتر به طور قابل توجهی با اکثر موتور های جستجو یا رسانه های اجتماعی متفاوت است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که کارت وب سایت شما به گونه ای طراحی شده است که مناسب کانال باشد و باعث افزایش بازدید کنندگان از توییت و دنبال کنندگان شود.

App cards

اگر به جای وب سایت خود نیاز به تبلیغ یک برنامه تلفن همراه دارید، کارت های برنامه راه حل ایده آل هستند. مشابه کارت وب سایت، کارت های برنامه به شما این امکان را می دهند که برخی محتوا ها را بسازید و یک تصویر ارائه دهید. با این حال، کاربران به جای اینکه به صفحه وب شما هدایت شوند، روی گزینه «نصب یا install» کلیک می کنند و به صفحه نصب فروشگاه اندروید Play یا فروشگاه برنامه iOS برای برنامه شما هدایت می شوند. کارت های برنامه به ویژه در توییتر، روش موثری هستند. زیرا بسیاری از مردم از طریق دستگاه های تلفن همراه خود این شبکه اجتماعی را مشاهده می کنند و با آن در تعامل هستند.


نکاتی برای تاثیر گذاری بیشتر تبلیغات در توییتر

تبلیغات در توییتر
تبلیغات در توییتر

• نام برند و کسب و کار خود را واضح نشان دهید؛ در تبلیغات توییتر به احتمال زیاد، کاربرانی را هدف قرار خواهید داد که قبلاً برند شما را دنبال نکرده اند. بنابراین، از طریق تصاویر یا ویدیویی که اضافه می کنید و توییتی که می نویسید، مشخص کنید که کسب و کار شما چیست. از آنجایی که کاربران ممکن است روی تبلیغات و نمایه توییتر شما کلیک کنند، مطمئن شوید که بیوگرافی و نمایه توییتر شما به خوبی نوشته شده است. این روش به کاربران کمک می کند تا تصمیم بگیرند شما را دنبال کنند.
• تبلیغ شما باید به صورت واضح و رسا بیان شود! مخاطبان خود را متعجب نکنید. تبلیغات عالی به دلیل واضح و رسا بودنشان موثر واقع می شوند. چه هدف شما از تبلیغ جذب دنبال کننده باشد و چه دانلود های بیشتر، ضروری است که موضوع تبلیغ و محصولات و برند خود را برای مخاطبان، به روشنی بیان کنید.
• به هنگام اجرای تخفیف، درصدی را در نظر بگیرید. تحقیقات خود توییتر نشان می دهد که مردم بیشتر روی تبلیغی کلیک می کنند که درصد تخفیف را ذکر می کند تا تبلیغاتی که به میزان تخفیف اشاره خاصی نمی کنند.
• از عکس ها و ویدیو های با کیفیت استفاده کنید. یک تصویر بی کیفیت، اندازه اشتباه و یا یک ویدیوی بی کیفیت به استراتژی تبلیغاتی توییتر شما کمکی نمی کند. همچنین مطمئن شوید که هر چیزی که توییت می کنید مستقیماً با آگهی شما مرتبط باشد.
• با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشید؛ تعامل با فالوور توییتر، می تواند به تاثیر گذاری بیشتر تبلیغ شما کمک کند. ایجاد محتوایی که مخاطبان شما را تشویق به تعامل با توییت های شما کند، بسیار مهم است. همچنین باید مطمئن شوید که با افرادی که به صورت جداگانه درباره برندتان توییت می کنند، در ارتباط هستید. اگر شخصی از نام تجاری شما استفاده کرد یا به یک توییت پاسخ داد، مطمئن شوید که شخصی مسئول پاسخگویی به موقع به پیام آنها است. بسیاری از کسب و کار ها از توییتر به عنوان راهی برای ارائه سوالات پشتیبانی استفاده می کنند. بنابراین داشتن یک مدیر انجمن اختصاصی برای رسیدگی به این درخواست ها به پیشرفت و موفقیت تبلیغ تجاری کمک شایانی می کند.
• زمان توییت و تبلیغ نیز عامل مهم دیگری است که به تاثیر گذاری بیشتر تبلیغ کمک می کند. ویژگی ViralPost™ Sprout، فعالیت مخاطبان شما را بررسی می کند و حتی بهترین زمان ها را برای اشتراک گذاری و به روزرسانی ها بسته به زمانی که دنبال کنندگان شما بیشترین فعالیت را در توییتر دارند، انتخاب می کند. اگرچه توییت ها برای همیشه در حساب کاربری شما باقی می مانند، اما در مدت زمان کوتاهی از صفحه تایملاین مخاطبان پاک می شود. طبق یک مطالعه توسط Wiselytics، نیمه عمر یک توییت ۲۴ دقیقه است. توییت ها تنها در کمتر از سه ساعت پس از ارسال به حدود 75 درصد از حداکثر تعامل خود می رسند. این باعث می شود که پست کردن به طور مداوم و در زمان مناسب، کلید موفقیت در توییتر باشد.
• از تبلیغات نرخ دار در توییتر استفاده کنید؛ استفاده از تبلیغات پولی در توییتر، راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان خود به روشی مستقیم تر از انتظار برای دسترسی به روش معمول است. توییت های تبلیغاتی می توانند دسترسی شما را سریع تر گسترش دهند. آنها همچنین به افراد اجازه می دهند تا نمایه و حساب کاربری شما را پیدا کنند، حتی اگر برند یا هشتگ شما را دنبال نکنند. وقتی از یک توییت تبلیغاتی استفاده می کنید، توییت های شما در تایملاین افرادی که علایق مشترکی با مخاطبان شما دارند، نمایش داده می شود.
• از هشتگ ها و ترند های توییتر استفاده کنید؛ توییت هاب دارای هشتگ، تقریباً دو برابر از توییت های بدون هشتگ دیده می شوند. این یک آمار نسبتا بالا است اما به این معنی نیست که باید توییت های خود را با هر هشتگی که می بینید بارگذاری کنید. هشتگ ها روشی عالی برای نمایش نام برند شما در معرض مخاطبان جدیدی هستند که ممکن است به برند و محصولات شما علاقه مند باشند. برخی از برند ها برای یک کمپین خاص هشتگ ایجاد می کنند و از آن هشتگ برای برچسب زدن توییت های فردی یا تشویق مخاطبان خود برای به اشتراک گذاری توییت ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم، توییتر یکی از پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی محبوب است که مانند سایر پلتفرم ها می توان در آن به تبلیغات گسترده بپردازیم و توجه مخاطبان زیادی را به محصول یا پروداکت مورد نظر جلب کنیم. در توییتر، می توان بر اساس کلمات کلیدی، رویداد ها، علایق، موضوعات، افراد دنبال کننده، فیلم ها و ویدیو ها تبلیغ انجام داد و مشتری جذب کرد. تبلیغات توییتر فرصتی برای برند شما است تا محصولات خود را تبلیغ کرده و به کاربران جدیدی دسترسی پیدا کنید. در این مقاله به معرفی انواع روش های تبلیغات در توییتر و نکاتی برای موثر واقع شدن تبلیغ پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها